Skipper-listen

Kloge hoveder frygter ikke havet.

Under en samtale med bundgarnsfisker Vilhelm Flindt på Lohals Havn, blev fiskeren spurgt, om han ikke frygtede havet, hvortil han svarede: "Nej da ... man skal bare ikke prøve at gøre noget, som man ikke kan".
Det handler om at holde sin viden ajour og kende sine begrænsninger, at vide - hvad man ikke ved. Derfor har flere og flere fritidsskippere gjort det til en tradition, at udsætte deres maritime kundskaber for et årligt serviceeftersyn her på hjemmesiden.


Der er to veje til at komme på Skipper-listen:

1)
Du løser 200 små opgaver fra pensum til Duelighedsprøven. Hvis du gennemfører, kan du få dit navn på "Skipper-listen", sammen med flere tusinde gæve sejlere.
Rigtig god fornøjelse - du starter her.

2)
Denne ekstra svære test giver dig 3 blå stjerner ***
Du løser de tre online-teoriprøver til Duelighedsprøven og indsender de 3 kodeord du får undervejs, sammen med dit navn og adresse til redaktionen@duelighed.dk

De røde stjerner *** er tildelt personer, der har bestået den tidligere "svære" udgave at skipper-testen.

 

Agedrup
2015:
Uffe Stolborg
2008:
Tonny Nielsen, Bullerup

Albertslund
2017:
Michael Rud
2015:
Bent Jensen
***
Martin Holde
***
2008:
Brian Lüders-Jensen
Christian Rasmussen-Sand
Kjeld Larsen
Leif Laursen ***
2007:
Bjørn Grønning Pedersen
Holger Elme Nielsen
Niels Sommer Andersen ***
2006:
Michael Junker
Uffe Witt ***
2004:
Gunnar Nolsøe
Per Nielsen
2003:
Flemming Bo Larsen
2002:
Ib Pihl Asmussen
Martin C. Paepcke
Thomas Arestrup

Allerød
2017:
Kristoffer Jeppesen
2014:
Jakob Holst
2012:
Klaus Angelsø
2010:
Janne Holm Andreasen
Mogens Durup
Nikolaj Schultz ***
2008:
Sune Johansson ***
2006:
NIclas Randgaard
Poul Lehn Jensen
2005:
Jens Andersen
Poul Lehn Jensen ***
Rikke Nielsen
Tina Lehmann Jensen
2004:
Allan Randgaard ***
Freddy Andersen
Nicholas R.Miller
2003:
Sune Johansson
2002:
Freddy Andersen

Allinge
2015:
Poul Stadler
2007:
Annbritt Kjøller
Jan Brochmann, Tejn ***

Allingåbro
2013:
Louis Andersen ***

Almind
2006:
Søren Kuntz

Andrup
2006:
Kaja Petersen ***

Arnøje
2002:
Dan Lagerstorf

Asnæs
2008:
Flemming Frederiksen ***

Asperup
2007:
Rasmus Vedel

Assens
2017:
Johannes Nielsen
Søren H. Toft
2015:
Helge Jakobsen, Assens ***
2012:
Jette Duus Rasmussen
2009:
Palle Isaksen, Torø Huse
2007:
Helge Jakobsen
2006:
Henrik Larsen ***
2003:
Lars Sørensen
Ole Lammert
2002:
Erling Møller

Asaa
2004:
Jan Madsen ***

Aulum
2009:
Kurt Steffensen
2007:
Henrik Mørch
2005:
Michael Madsen ***
Søren Birkebæk ***
2004:
Michael B Madsen

Augustenborg
2010:
Børge Schmidt
2009:
Søren Bech Christensen
2007:
Ove Kabel
2006:
Per Bech Poulsen

Bagenkop
2008:
Hans Erik Nielsen ***
Henrik Storm Larsen ***
Kirsten Nielsen ***
2007:
Hans Erik Nielsen
Per Strandhauge ***
2005:
Per Strandhauge
2002:
Thomas Markus Hansen

Bagsværd
2012:
Bjarne Skeel
2010:
Kristian Brønd ***
2008:
Poul Haagen
2007:
Poul Haagen
Søren Olsen
2003:
Øjvind Gosmer
2002:
Danny Oved
Kitt Sommer
Michael Larsen

Balle
2005:
Frede Breinholt Mogensen, Hoed ***
2004:
Niels Bachmann Hansen, Ørup

Ballerup
2017:
Jon Bundesen
2015:
Morten Gabel ***
2014:
Jan Ramsing
2012:
Søren Mikkelsen
2011:
Hanne Mikkelsen
Jens Mikkelsen
2008:
Claus Villumsen
Kåre Harder Olesen,
Niels Andersen ***
2007:
Jesper Morgils
2006:
Kurt Bidstrup
2005:
Allan Christiansen
Leif Godsk ***

Beder
2009:
Mogens Bjørn Nielsen
2008:
Kim Pedersen

Belgien
2009:
Bent Lisdorf, Bruxelles ***
2006:
Anders C. Holmen, Mons

Billund
2013:
Brian
Reichstein ***
2006:
Erik Wolters
2003:
Olaf B.Landbo

Bindslev
2013:
Orla Pedersen
2009:
Poul Anthon Jensen

Birkerød
2013:
Arne Borgwardt ***
2011:
Dorte Bruun
2010:
Svend Petersen ***
2009:
Søren Østergaard ***
2008:
Inger Bejder
Zaida Riestra Rasmussen
2007:
Casper Wilken
2005:
Anne Dorte Fæster
Joachim Jacobsen ***
Michael Thomsen ***
2004:
Christian Ravnsborg Sørensen
2003:
Michael Reher

Bjerringbro
2011:
Thomas Holmgaard
2010:
Henning Lunddorf Nielsen
2008:
Arne Pedersen
Rasmus Juul Saaby

Bjert
2015:
Sven Matthiesen
2007:
Khalid Idmansour
2002:
Hans Skjold

Bjæverskov
2006:
Birger Jensen
Poul Enrico Nielsen
2004:
Christian Thiesen

Blokhus
2003:
Hans Chr. Henningsen

Blommenslyst
2011:
Ellen Næser
2007:
Finn Larsen

Bogense
2016:
Bo Ostrowski Nielsen
Peter Aagaard
2011:
Poul Hansen
2006:
Kim Nielsen

Bogø
2007:
Linda Thusgård ***

Bolderslev
2007:
John Kloster Pedersen ***

Bording
2005:
Frank Pedersen
Sisse Laumand
2004:
Kirsten Hansen ***
Rudy Hansen ***
2003:
Niels Jensen

Bornholm
2002:
Lars Kruse

Brabrand
2015:
Kjeld
Kromand ***
2007:
Marianne Aggergren ***
2004:
Mette Rostgaard Evald
2003:
Jens Villumsen
2002:
Asger Aggergren
Ole Pedersen

Bramming
2007:
Jan Køpke Sørensen
2006:
Bo Pedersen ***
Tommy Bjerrum
2004:
Gisle Nordlund ***

Brande
2010:
Jørgen Haubjerg Nielsen
Kurt Jakobsen
2003:
Helene Hove Jepsen

Bredebro
2009:
Christian R. Jensen

Bredsten

2014:
Søren Andersen
2004:
Hans Reinholdt

Brejning
2017:
Claus Oxenvad

Brenderup
2007:
Søren T. Nielsen
2004:
Viggo K. Andersen

Broager
2008:
Jette Andreassen ***
Jørgen Lyngkilde
Lone Kryger
2007:
Bjarke Kryge ***
2006:
Lars Truelsen
2005:
Anne og Jan Steenbjerg ***
Erling Zachariassen Eybye
2004:
Kenn Vile, ***
Tom Jonsson
Svend Hansson ***
2002:
Kaj-Fl. Æbelø
Linda Nikolajsen

Broby
2007:
Michael Whitmarsh ***
Poul Petersen ***
2006:
Jette Lund Johnsby
2004:
Poul Erik West

Brovst
2011:
Jens M Pedersen
2007:
Inger Eskildsen

Brunmose
2002:
Pia Klit Larholm

Brædstrup:
2015:
Niels Nielsen

Brøndby
2015:
Kim B. Jørs
2011:
Lennart Marcussen
2009:
Lennart Marcussen
Preben Thorndahl
2008:
Stig Jensen ***
2007:
Preben Thorndahl,
Stig Jensen
2006:
Dorthe Jørgensen
Niels Jørgensen
Peter Wredstrøm
2004:
Flemming Schmidt ***
Ken Vagn Hansen
2003:
Christian Gram
Mogens C. Jensen

Brøndby Strand
2009:
Thomas Vagner Petersen
2006:
Torben Elken ***
2002:
Birgit Jeppesen
Søren Badstue

Brønderslev
2009:
Jørgen Lundberg
Ole Westmark
2007:
Axel Holm ***
Hanne Bang ***
2006:
Mogens Jensen ***
2005:
Knud Erik Sørensen
2004:
Flemming Rydder Nielsen

Brønshøj
2016:
David Høy
Ole Dam
Larsen ***
2013:
Jørn Corydon-Lund
Mads Trolle ***
2011:
Jacqueline Acda
2008:
Lone Kühnell Ulbrink ***
Michael Ditzel ***
2007:
Anders Houlberg-nielsen ***
Claus Bøye Petersen
Jan Samuel
Michael Ditzel,
Søren Vennits ***
2006:
Anders Houlberg-Nielsen
Bente Lodberg Samuel
Kristian Kirkebjerg ***
Leif Henriksen ***
2005:
Michael Jan Hyllegaard
2004:
Kai Larsen
2003:
Tom Folkmann
2002:
Henrik Muldgaard

Brørup
2004:
Jens Ingvertsen

Bækmarksbro
2006:
Bjarke Borup Thomsen
Jørn Hede Thomsen ***

Børkop
2012:
Allan Larsen
2011:
Niels Hau
2007:
Karina Pedersen ***
2004:

Dan Vedsted ***
2003:
Martin Høeg Larsen

Charlottenlund
2014:
Charlotte Arup
2011:
Jan Møller
2006:
Konrad Floryan
2005:
Jørgen Søgaard Jensen ***
Thomas Christoffersen
2002:
Claus Blædel

Christiansfeldt
2013:
Niels Andersen
2006:
Hanne Hertel

Dalby
2008:
Lise Hansen

Dalmose
2009:
Fini Mandrup, MIKISOQ ***
2006:
Fini Mandrup Jensen
2005:
Fini Mandrup

Dianalund
2008:
Leif Widenborg

Dragør
2017:
Ken Olsen
2016:
Allan Persson
Jørgen Valdbjørn Christensen
2015:
Erik Jacobsen
2012:
Johnny Riber Larsen ***
2011:
Hans Vestergaard
Jørgen Valdbjørn
Mikael Hauschultz
Ole Peter Norsk
2010:
Carl Hauschultz ***
John Frants Sørensen
2009:
Carl Hauschultz ***
Ditlev Wærling
Leif Søndergaard
Linda Venningbo
Nicolei Grand Sørensen, Skellebjerg ***
2008:
Carl Hauschult ***
Kim Rasmussen
Tom Lindquist
2007:
Bo Østergaard
Carl Hauschultz ***
Karen Ehlers
Ria Garder
2006:
Brian Møller
Margit Barratt
2005:
Anne Rud Larsson
Carl Åge Larsson
Christian Pedersen
Bjørn Gram ***
Kim Rønsholt Mikkelsen ***
2004:
Marianne Wulff ***
2003:
Bent Ibsen
Cythia Jane Lund
Erik Falck
2002:
Steffen Ø. Andersen

Dronningmølle
2010:
René Jensen ***

Durup
2008:
Henrik Hartmeyer ***

Dvergetved
2002:
Henning Simonsen

Dyssegård
2010:
Michael Strange
2004:
Finn Bachmann
Jørgen Christoffersen
2003:

Finn Bachmann

Ebberup
2008:
Karl Nielsen ***
2006:
Gitte Schmidt

Ebeltoft
2005:
Alex Svensson
Kaj Larsen
Lise-Lotte Pedersen
2004:
Peter Bachmann Hansen
2003:
Per Bülow

Egernsund
2006:
Michael Blichfeldt
2005:
Marius Trædmark

Egtved
2016:
Anders
Hjortlund ***
2013:
Claus Wiese
2008;
Rene Clausen, Vester Nebel ***
Tina Mikkelsen, Vester Nebel
2007:
Ib Hougaard
2003:
Eva Søndergaard
Poul Søndergaard

Engesvang
2007:
Mikkel Holm
2003:
Winni Bennet

Egå
2010:
Christian Damsgaard
2009:
Erik Schjødt ***
Richard Foden
2008:
Carsten Andersen
Jakob Bisgaard Jensen ***
Judith Nielsen ***
Kim Frank Pedersen
2007:
Judith Nielsen
Steffen Møller
Tage Danielsen
2005:
Astrid Lindman
Birgit Guttroff ***
Jesper Loehr-Petersen
Mogens: Østergaard ***
Peter Laier
Steen Laursen
2004:
Bent Graulev Rasmussen
Holger Guttroff
Iben Charlotte Bondesen, Skæring Strand
Peter Rose ***
2003:
Jan Blaakær
Per Selmose
Peter Christensen
2002:
Tage Danielsen

Ejby
2008:
Bent Thorvald Knudsen
2004:
Michael Pedersen

Ejstrupholm
2008:
Sander vant Hul

Elev
2002:
Kim Bo Almskou

Erslev
2016:
Frank Poulsen
2010:
Lizette Rosenberg
2005:
Kai Ove Jacobsen

Esbjerg
2017:
Amalie Egholm
2016:
Margit Kristoffersen
René Kristoffersen
2015:
Kurt Munch
René Kristoffersen ***
2014:
René Frank Kristoffersen
2011:
Morten Spangsberg ***
2010:
Morten Spangsberg ***
Timmi Kavli
2009:
Britta Sekjær
2008:
Frank Dyhrberg
Gert Løve Sørensen
2006:
Bent Poulsen ***
Evald Jensen ***
Jens Chr. Bukholt
2005:
Bjarne T Lund
Hans Bornich ***
Lars H Jensen
Tina Petersen
2004:
Claus F. Littau
Frank Rasmussen ***
Niels Thøgersen
2003:
Bente Damgaard
Bjarne Jensen

Mogens Pedersen
Torben Damgaard
2002:
Frank Rasmussen
Preben Toft

Esbjerg N
2014:
Bent Poulsen
2011:
Bent Poulsen ***
2010:
Bent Poulsen ***
2009:
Bent Poulsen ***
2008:
Bent Poulsen ***
2007:
Bent Poulsen ***
2006:
Vagn Nissen
2005:
Bent Poulsen ***
2004:
Bent Poulsen
2002:
Bent Kristensen

Esbjerg V
2010:
Karsten Gehring Rasmussen
2009:
Bent Hingebjerg Hansen
Svend Hansen ***
2008:
Asger B. Madsen
Johnny Ebsen
2007:
Erik Hingebjerg
2005:
Henning Rosendahl
Richard Farkas ***
2004:
Hans Mortensen
2003:
Knud Tøt

Esbjerg Ø
2011:
Kristian Kristensen
2006:
Kaja Elisabeth Petersen
Leif Peter Jensen
2004:
Anni Cecilie Wind
2003:
Karen Schmidt

Eskebjerg
2007:
Kim Jensen

Eskilstrup
2003:
Frank Rasmussen

Espergærde
2017:
Frederik Vibe-Hastrup
2012:
Ingolf Erbs
2008:
Bjørn Christensen
Stig Jensen
2007:
Jens Buemann
2006:
Henrik Zeuthen

Fakse
2005:
Hans Goth Hartmann
2004:
Per Larsen
Poul Bodeholt
2003:
Per Larsen

Fakse Ladeplads
2012:
Ivan J. Madsen
Rasmus "Munken" Westergaard
***
Steph "Doggy" Ørtz Jensen
2009:
Verner (Kondi) Roland
2007:
Michael Rodian
2006:
Michael Rodian

Fanø
2014:
Jesper Ahlefeldt Hansen
2007:
Andy Møller Hansen
Morten Thøgersen
2004:
Torben Andersen ***
2003:
Claes Nygaard

Farsø
2009:
Jan Nørgård

Farum
2015:
Johnni Jensen
2014:
Bengt Albjerg
Kim Schou
2010:
Morten Petersen ***
Peter Romby
Steen Boesgaard
2009:
Thomas Broe ***
2007:
Ann Møller
Annette Rønne
2006:
Johnny Rasmussen ***
Peter Albert Rovang
Sole Viktor
2005
Gert Svendsen
Niels Brundbjerg
2004:
Marianne Gade ***
Søren Helweg
Zaccharias Eliassen ***
2003:
Bendt Bülow
Per Vedel
Vibeke Berg Løgager

Fejø
2013:
Michael Bech
2009:
Lars Klokker

Fensmark
2007:
Mariette Søndergaard ***
2006:
Mariette Søndergaard

Fjerritslev
2014:
Brian Bødker Thomsen
2011:
Tom C. Klindt

Fjenneslev
2007:
Torben Olsen
2003:
Ann Hvid Hansen

Flemming
2007:
Ib Møller

Frankrig
2008:
Niels Ryslev, Villeneuve Loubet
2006:
Henry Larsen, Villeneuve-lounbet ***

Fredensborg
2015:
Catherine Douzon-Damgaard
Henrik Kromann Knudsen, Nødebo
Michael Krarup ***
2013:
Jesper Sommer
2008:
Aff Ingdam-Lindgren
Jakob Lyngsø
2007:
Arne Nielsen ***
Bo Poschmann
2004:
Birthe Løssl Rasmussen
2003:
Bent Jensen
Carsten Sevel Jensen
Christian Martin Jensen

Fredericia
2014:
Hans Skjalm
2013:
Johnny Friis
2011:
John Mathiesen-Larsen
2010:
Kim Holst
Rolf Eliesen
2009:
Harri Funder Taul
Helene Hansen
Marian Rugsted Jensen
Martin Brøgger ***
Mike Danielsen ***
Morten Fauerby
2008:
Hanne Lindhardt
Ole Grønlund Pedersen
2007:
Preben Rasmussen
2006:
Anders Bisgaard
Anders Werenberg
Anja Christina Ingemann Hansen
Jan Amstrup Andersen
Jan Andersen
Torben Mikkelsen
2005:
May Kristensen
2004:
Henrik Thomsen
Lars Østerskov ***
Peter Petersen ***
Solveig Johansen ***
2003:
Bjarne Hvid
Rita Hvid
2002:
Jess Fischer Abrahamsen
John Mathiesen-Larsen
Michael Egholm Laursen
Vibeke Meyer

Frederiksberg
2016:
Kirstine Bojsen
Maria
Lund ***
Olle Thorup
2015:
Christian Pedersen ***
Jan Engelbrekt Petersen
2014:
Arend Vosmaer
Ole Lammert
2013:
Jonas Christoffersen
Jørgen Jepsen
2011:
Anne Grete Camara
Niels A. H. Rasmussen
2009:
Morten Eiler Hansen ***
Morten Haagh-Jensen
2008:
Anna Holst
L.L. Larsen
Morten Fibiger-Dagnæs
2007:
Jan Bach ***
Jan Værnet
Line Albertsen
2006:
Jens Peter Hansen ***
Kjeld Knudsen
Morten Christensen ***
Morten Kirkelund ***
Rudi Kouring
Signe Rasmussen
2005:
Charlotte Dencker Sørensen
Julia Zimina
Peter Hansen ***
Peter Skrydstrup
2004:
A.K. Kristiansen ***
Anders Kjær ***
Asger Sørensen ***
Jens Peter Hansen ***
Karen Marie Olesen
Klaus Jul Jeppesen
Lars Hulsbæk ***
Leif Bidsted
Lone Hey
Martin Skalshøi Kristensen
Peter Lerche-Hansen
Thomas Dalsgaard Clausen
2003:
Erling Pedersen
Jannik Holgersen
Jens Meidahl
Line Maria Kristoffersen
Peter Jørgensen
Tina Klausen
2002:
Hans Moltke
Inge Skibshøj
J.P.Hansen
Lars Jørgensen
Per Holm
Philip Mundt

Frederikshavn
2017:
Tove Brogaard
2016:
Hans
Jørgensen ***
2015:
Jens Jürgensen
2011:
Nick Nørgaard Pedersen
2010:
Bo Severin Hansen
Søren Nielsen
2009:
Liane Godby
Peter Conradsen
Steen Bollerup ***
2008:
Allan Als Pedersen
Benny Lassen
Kira Orbe
Nicolai Peter Rister
2007:
Knud C.Larsen
Lars Navntoft
Tommy Knudsen
2006:
Ingrid Jensen
Jacob Madsen ***
Kim Sørensen ***
2005:
Claus David Larsen
Claus Kristensen
Michael Jensen ***
Mogens Andersen ***
Mogens Lillelund ***
Peter Jørgensen ***
2004:
Kim Bollerup ***
Martin Stiller Jensen
Steen Bollerup ***
2003:
Steen Bollerup

Frederikssund
2016:
Poul-Erik Rasmussen
2015:
Simon Kaare Larsen
2014:
Marie Drost ***
2011:
Reno Larsen
2009:
Peter Bærentzen ***
Søren Mose Mailund
2008:
Johnny Kastling
2007:
Simon Kaare Larsen
2006:
Annemette Sonnichsen
Hans Kofoed
Lis Eland
Søren Bergh
2005:
F.Olsen
Hans Erik Isaksen
Jan Ernst Nielsen
John Vendelbo
Peter Hansen
2004:
A Dahl ***
John Juul
Tine Ærtebjerg Jensen
2003:
Claus Boye Clausen
Dorthe Bengtson
Jane Pantmann
Kent Madsen
Mads Storm Hansen
Steen Lumby
2002:
Jørgen Schiødt

Frederiksværk
2014:
Lene Faurbye
2008:
Willy Mikkelsen
2006:
Ella Winther Quistgaar ***
Leif Larsen
Sverre Stokke
2004:
Anne Lise Henriksen
Thomas Willy Mortensen
2002:
Flemming Larsen
Henrik Gahrn
Michael Hansen

Frørup
2006:
Thomas Strandvig
2004:

Glenn Nielsen, Tårup ***
Kaj Nordahl, Tårup

Frøstrup
2010:
Per Nielsen

Fuglebjerg
2017:
René Jensen
2016:
Ivan Ravn ***
2015:
Cecilie Lykke Justinus Jensen
2013:
Klaus Lillelund ***

Fur
2013
Svend Aage Jacobsen
2008:
Karl Ejner Jensen
Kris Nyborg
Lars Nyborg
2006:
Malene Knudsen

Færøerne
2017:
Poul Geert Hansen, Torshavn
2014:
Mourits Joensen, Hoyvík ***
Olivar Johansen, Sørvåg
2012:
Atli Poulsen, Leynar
Atli Reginsson Mikkelsen, Hoyvík
Hans J. Sørensen, Leynar
Jákup Debes Joensen, Hoyvík
Magni Suni Simonsen, Nordragøta
2011:
Finnleif Guttesen, Froðba
Johan Klæmintson, Skálavík
Magnus E. Joensen, Vágur
Sverri Jensen, Tværå
2010:
Heini Østerø, Tórshavn
Jákup Fróði Djurhuus, Tórshavn
2009:
Jan á Argjum, Torshavn
2007:
Andrass Thomsen, Froðba
Johannis Mortensen, Torshavn
Óli Wolles, Søldarfjørður
2005:
Benthe Sikivat Andersen, Tvøroyri
Petur Mohr, Fuglefjord ***
2004:
Ólavur Hovsgarð
2003:
Tóki Róin, Hoyvik
Øssur Hentze, Fuglefjord

Føllenslev
2007:
Flemming Maimann

Faaborg
2012:
Uffe Andersen
2011:
Karsten Larsen
Uffe Andersen
2009:
Flemming Helsted ***
Torben Vihrenfeldt
2008:
Finn Kyhn
Kim Horney
2007:
Bjarne Frederiksen
Brian Pedersen ***
Jørn Munche Møller ***
Kaldahl Munche Møller
Preben Sund Larsen
2005:
Frank Nielsen
Jan Larsen ***
2004:
Annett Petersen ***
Inge Marie O. Rasmussen
John Risskov Jørgensen ***
Jørn Harbo
2003:
Bo B. Andersen
Bent Kruse
Glenn Christoffersen
Hjørdis Nielsen
Jan Kruse
Søren Schön Nielsen
2002:
P M Olsen

Fårevejle
2009:
Søren Egenæs
2008:
Thomas Toft Smilov
2004:
Freddie Pedersen

Fårup
2008:
Bente Johansen, Fårup ***

Gadstrup
2012:
Kim Jacobsen
2003:
Hanne Klausen
Ole V. Jørgensen

Galten
2011:
Jens Nielsen
2006:
Jørgen Greve
2005:
Flemming Gosvig

Gandrup
2004:
Torben Christensen

Gedser
2013:
Michael Eskerod ***
2006:
Michael Eskerod ***
2005:
Klavs Rasmussen ***
2004:
Thorbjørn Thiesen

Gedved
2005:
Karen Marie Mikkelsen
Lars Schiermer Mikkelsen

Gelsted
2004:

Christina Andersson

Gentofte
2015:
Henrik Bech
2014:
Kristian Kjerulff ***
2012:
Christian Bang Maillet
2011:
Martin Egerup
2010:
Janne Otzen ***
Jørgen Friborg
2008:
Jutta Kejser
Ulrik Kejser ***
2007:
Niels Harboe
2006:
Erik Victor Pürschel Nørgaard
2005:
Henrik Verup
Karsten Mikkelsen
Kenneth Nissen Møller ***
2004:
Stephan Christgau ***
2003:
Jakob Rosentoft
Torben Falholt
2002:
Bjørn Anker-Møller

Gesten
2007:
Lars Brogaard ***
2004:
Søren Suurballe ***

Gilleleje
2014:
Mikael Povlsen
2012:
Erik Schlichting
2010:
Ole E. Jensen
2006:
Jesper Barsholm
Ole Falkenberg
Per Brandenborg ***
2005:
Jan Christensen ***
2003:
Jesper Olsen, Tinkerup
Lars Gabe
Marianne Busk

Gislev
2005:
Peter Nielsen ***

Gistrup
2016:
Peter Fly
2014:
Peter Fly
2013:
Jesper Hansen
2009:
Niels Hansen ***
2007:
Berit Jensen
2002:
Bo Sørensen

Give
2014:
Lasse Ankjær Bodilsen
2007:
Peder Poulsen
2005:
Bjarne Sørensen
2002:
Sven Sørensen

Gjerlev
2016:
Uffe Dannerfjord, Kærby

Gjøl
2002:
Brian Borch Daugaard

Glamsbjerg
2017:
Gabriele Sørensen
John Sørensen
2013:
Carsten Eriksen
2010:
Erik Haarløv
2006:
Bent Nyring
2003:
Erik Breum Petersen

Glejbjerg
2005:
Allan Højer

Glesborg
2015:
Søren Bach, Fjellerup Strand
2008:
Kenneth Flammild
2007:
Hanne Muhlig

Glostrup
2016:
Kim Pallesen
20
12:
Flemming Strøh Bager
2010:
Peter Frederiksen ***
2008:
Keld Raaberg
2007:
Henning Prien
2006:
Ole Gottschalk ***
Steen Nikolaj Hansen
Aage Lorentzen
2004:
Kurt Henriksen
Rikke Olsen ***
2003:
Gitte Troelsen
Rikke Olsen
2002:
Claus Thostrup
Finn Rasmussen

Glumsø
2008:
Henrik Laursen
Steen Danielsen
2006:
Jacob G. Knudsen ***
2005:
Jacob G. Knudsen ***

Gram
2013:
Aage Vedsted
2008:
Tom R. Clausen

Grenaa
2011:
Danny Thinnesen
Jørn Hansen Bærhaven
2010:
Rasmus Greve ***
2008:
Bo Palm
Keld Overgaard Jensen
Marianne Nielsen ***
Per Schultz Petersen
2007:
Ebbe Johansen ***
Karin Grønfeldt
Per Behr ***
2006:
Ebbe Johansen
Flemming Praëm
Jan Lundbøl
2005:
Kaj Hansen Melin
Kim Nielsen
Leif Olsen ***
2003:
Stig Daugaard
2002:
Peter Hansen

Greve
2016:
Jens Persson
Michael Wagner Jensen
2014:
Anders Elmkjær
2013:
Frank Nørbjerg ***
2011:
Jimmy Eriksen
2010:
Jørgen A
Michael Larsen
2009:
Cindy Frith
2008:
Henrik Lerfeldt ***
Hung Hue Quach
Knud-Erik Andersen
Lotte Rydeng Ellebirke
Pernille Knutzen
Susan Lindqvist
2007:
B. Nørgaard ***
Jan Ellebirke
Jan Hansen ***
Janni Monefeldt
Quyen Le Truong
2006:
Elin O. Rasmussen
Henrik Nielsen
Jan Olesen ***
Ole Holmboe
Ole Rasmussen ***
2005:
Hans Henrik Hasforth Holm
Maya Apreleva Pedersen
Tim Krat ***
2004:
Rasmus Hartung
Tim Krat
2003:
Axel Henckel Rasmussen
Bjarne Clarèn
Frank Heigren
Jan Elvekjær
Morten Vinther
Palle Dahl
2002:
Ejvind Lund GI`VIND
Heino Sayk

Grevinge
2012:
Jens Lykkedal Olsen
2008:
Claus Christiansson
Henrik Lerfeldt ***

Græsted
2015:
Steve T Jørgensen
2006:
Carsten M. Jørgensen, Esbønderup
Kirsten Levring ***
2005:
Maya Bigom

Grønland
2015:
Bolethe Skifte Egede, Nuuk
Jørgen Sethsen, Nuuk
2014:
Andreas Bonde Pedersen, Ilulissat,
John Højsgaard Hansen, Pituffik
John Ivarsen, Maniitsoq
2012:
Jens Thostrup, Nuuk
Tom Ostermann-Søholm, Aasiaat
2011:
Esmar Bergstrøm, Nuuk
Frank Bejstrup Sørensen,Nuuk
John Højsgaard Hansen, Pituffik
2009:
Gerth Jacobsen, Upernavik
2008:
Hans Andersen, Maniitsoq
Henrik Jørgensen, Sisimiut
2007:
Anders Kristensen, Nuussuaq ***
Gâbánguaq Johansen, Nuuk
Hans Christian Nørgaard, Nuuk
2006:
Bolette Maqe Nielsen, Nuuk
Gregers Aagaard, Qaqortoq ***
Jens Christensen, Nuuk ***
Jens Thomsen, Pituffik

Mogens Woldsgaard, Nuuk ***
Ulf Andersen, Nuussuaq
2005:
Harry Døj, Nuuk ***
Mads B. Christensen, Nuuk ***
Mike Høegh, Nuuk ***
Ole Lindhardt, Nuuk
Per C. Rasmussen, Qaqortoq
2004:
Mike Høegh, Nuuk
2003:
Poul Erik Rasmussen, Qaqortoq
2002:
Uffe Storm Boe, Nuuk

Gråsten
2005:
Anja Boytang
Mona Larsen ***
2004:
Carl Carlsen
Frank Jessen

Gudhjem
2008:
Kirsten Mikél Micke
2003:
Jens Keller

Gudme
2008:
Ivan M Christensen
John Petersen
2004:
Simon Krogh-Nielsen ***

Guldborg
2003:
Mette Lorentzen

Gørding
2011:
Lennert Hansen

Gørlev
2013:
Karsten Pennov, Reersø
Ole Højris Christensen
2008:
Casper Kristiansen
Tommy Sørensen ***
2007:
Niels Henrik Rossing

Haderslev
2010:
Kirsten Boysen
Niels Bo Jørgensen
***
Pia Fuglsig
2009:
Kirsten Boysen
Lis Jacobsen
Niels Bo Jørgensen
2008:
Bjarne Degerth
Dorthe Holm ***
John Nielsen
Lars Toft Nielsen ***
Lene Posselt
2007:
Aksel K. Mathiesen
Ejnar Albertsen ***
Lars Netterstrøm
Thomas Mielec ***
2006:
Anker Haaber Christensen ***
John Engbom
Lone Jensen
2005:
Anton Kudsk
Henrik Møller ***
Johnny.Breinholt.Rasmussen
Per Møller ***
2004:
Annmari Lageri-Schmidt
Kurt Frihagen
Lone Lilleholt Jørgensen
Thomas Bekker, Kelstrup
2002:
Henrik Svensson

Hadsten
2012:
Peter James Dolan Møller
2004:
Heine Bøgh

Hadsund
2011:
Klaus Borch
Litta Andersen ***
Niels Henrik Larsen
Ruth Krogh ***
2010:
Poul Krogh ***
2009:
Poul O. Krogh
2008:
Arne Kristensen
Keld Gammelgaard ***
Kjeld Larsen
2007:
Elisabeth Nørgaard
Finn B Nielsen ***
Gitte Høst ***
Jens Nørgaard
Keld Gammelgaard
Mia Bøgebjerg ***
2006:
Jette Larsen
Lars: Kjølholt ***
Morten Hindsholm
Villy Houlberg
2004:
Ove Bonde
2003:
Poul Jul Sørensen

Hals
2008:
Hans Chr. Madsen
2006:
Martin Jørgensen
2005:
Henning Frederiksen
Hugo Jørgensen
2002:
Henry Henriksen

Knud Erik Ammonsen

Hammel
2016:
René Grubak
2012:
Ib Wulff-Jensen ***
2009:
Kasper Sørensen
2002:
Jens Vestergaard

Hanstholm
2011:
John Staal
2007:
Bo Larsen ***
2006:
Kristian Krogh
2005:
Knud Ringgaard ***
2004:
Birger Andersen
Mark Kristensen
2002:
Jens Erik Hald

Harboøre
2011:
Erling Kloster

Harndrup
2009:
Erik Rasmussen ***
2006:
Jette Barkholt ***

Harpelunde
2008:
Klaus Spanning

Hasle
2010:
Dennis Andersen ***
Mette Bing ***

Haslev
2014:
Peter Mastrup ***
2012:
Brian Bo Hansen
2010:
Søren Nørmølle
2007:
Jan S Larsen, Dalby
Per Mørkeberg
2004:
Knud Røgilds
2003:
Aksel Hein Larsen
Anette Marboe
Kurt Jørgensen
Poul Erik Nielsen

Hasselager
2003:
Jan Nonboe

Haugesund
2002:
Anders Bøgesvang

Havdrup
2008:
Erik Skov Rasmussen ***
2005:
Bent Fog ***
Erik Skov Rasmussen ***
2004:
Frank Lauge Hansen
2003:
Frank Lauge Hansen
2002:
Erik Skov Rasmussen

Havndal
2012:
John Mortensen

Havnsø
2009:
Jesper Ottosen

Hedehusene
2014:
Henrik Johansen
Lina Margrethe Knuth-Winterfeldt
2010:
Jesper Arvidsson
2008:
Michael Thomsen ***
2005:
Arne Ousted
Hanne Winsløw
Jesper M. Kristensen
2003:

Kennett Winsløw

Hedensted
2010:
Jørgen Hestbech
2005:
Søren Jensen
2004:
Bent Jørgensen

Hejls
2008:
Stig Steinfurth
2006
Ole Jeppesen

Hellebæk
2006:
Søren Anker Nielsen
2004:
Helle Krog

Hellerup
2017:
Jens Rath
2012:
Martin Nielsen
2010:
Flemming Steen ***
2009:
Anne-Marie Gjellerup
2008:
Jens Nygaard
Niels Kirschner Mørk
Nikolaj Berntsen ***
2007:
Carl H.Petersen
Claus Petersen
Erik Aller ***
Henrik Lindemann
Leif Ellegaard
2005:
Lisette Hansen
Thomas Elgaard ***
2004:
Brian Madsen
2003:
Anne Stricker
Jesper Boje

Helsinge
2012:
Michael Jensen
2007:
Henning Vestergård
Niels Christensen ***
Torben Carlsen
2005:
Thomas Kaas
2003:
Flemming Christensen
Thomas Rasmussen

Helsingør
2017:
Ole Knudsen
2016:
Pernille D. Thomsen
Susan Skogstad
2015:
Petter Venslev
2014:
Skipper Noach
2013:
Ole Knudsen
Petter Venslev
2011:
Finn Killbuck Johansen
Piet Thomas Hagen Sørensen ***
2010:
Theis Eichel
Tina Elisabeth Friis Pedersen ***
2009:
Palle Voss
2008:
Bent Sølskin ***
Lene Post Mortensen
2007:
Erik Månsson
Henrik Dorf
Leif Schmidt ***
Nikolaj Bülow
Ole Riel
Poul Kryger ***
2005:
Benjamin Jensen
Flemming Mengers
Lena Christensen ***
Lisbeth Mengers ***
Rasmus Thykier ***
2004:
Erik Nielsen ***
Hans Christian Götzsche
Jørgen Amelung
Leif Lippert Valbjørn ***
Michael Skovshoved
2003:
Carsten F.Pedersen
Erik Nielsen
Martin.Schweitzer
Nicholas von Rosen
Leif Valbjørn
Ole Nielsen
Palle J. Nielsen
2002:
Carsten Friis Pedersen, Højstrup
Leif Schmidt Pedersen

Herfølge
2003:
Jacob Kjær
2002:
Morten Henriksen

Herlev
2011:
Carsten Nøhr
2008:
Jette L. Schmidt
Mogens Lindström
Torben Olsen
2007:
Henning Olsen,
2006:
Lars Mølbæk Nielsen
2005:
Jens Gleerup Madsen
Kim Schmidt ***
Preben le Dous
2004:
Dan Pio Petersen
Jon Fossa
Mogens Larsen ***
Preben le Dous
2002:
Lars Nyman
Ole Dahl

Herlufmagle
2008:
Erik Elingaard
2007:
Jette Andersen
2006:
Leo Heukendorff
2005:
Carl Åge Arnenstræm ***
Lars Bo Johansen
Poul-Erik Pedersen
2004:
Benny Christiansen

Herning
2016:
Ole Vels Poulsen
2015:
Liselotte Hansen
Tony Andersen
2013:
Karen-Inge Hornshøj ***
2011:
Benjamin Fyhn
2010:
Merete Killigren
Thomas Frøhlich ***
2008:
Jaap Middelkamp ***
Leila Lukassen ***
Ole Vels Poulsen ***
2006:
Gerhard Fonnesbæk
Michael Madsen ***
2005:
Jaap Middelkamp
2004:
Knud Mogensen
2002:
Torben G

Hesselager
2008:
Knud Erik Nielsen
2007:
Jørgen Mølgaard Mortensen, Lundeborg
2005:
Claus Videbæk, Lundeborg
Dagmar Nielsen, Lundeborg ***

Hillerød
2016:
Nicolai Macelly
2015:
Hans-Carl Nielsen
2014:
Kristian Bjærg
2013:
Øystein Grandorf
2012:
Christian Eskildsen
Peter G. Rasmussen ***
2009:
Carsten Mailand
Jesper Adeltoft ***
2007:
Luise Friborg Christophersen
Nanna Wigø
2005:
Henrik Schmidt ***
Tom Thim Eriksen
2004:
Henning Løvdal
2003:
Ann Madsen
Bjarne Oht
Ib Foder
Helle Foder
Karin Oht
Kim Ørom
Sune Alstrup
Vagn Bach
2002:
Kim Ørum
Per Damm

Hinnerup
2013:
Benny Carlsen
2012:
Kim Fogh
2011:
Jens Glavind
Søren Lindhart Thomsen
2010:
Niels-Jørgen Ulstrup
2009:
Palle Helboe Quistgaard
2007:
Jørn Bent Andersen
2006:
Jonas Ertmann Hansen, Hinnerup ***
Jacob Preuss
2005:
Jonas Ertmann Hansen
Lars Jørgen Hansen
Peter Jeppesen
2004:
Christian Soelberg
Kirsten Krejbjerg
Michael Etzerodt
Michael Hoy ***
Peter Thorsøe Korgaard

Hirtshals
2007:
Nicky Hansen
2003:
Dennis Kjeldsen
2002:
Dennis Kjeldsen
Morten B. Thomsen

Hjallerup
2010:
Henrik Steen ***
2009:
Brian Frillerhøj
2007:
Bjarne Jensen
2005:
Flemming Jakobsen

Hjerm
2011:
Carl Boysen
2005:
Thor Bent Frederiksen

Hjortshøj
2015:
Jens Sønderbæk
2009:
Connie Bøttcher ***
2007:
Rene Bøgh Hansen
2006:
Peter Kiilerich ***
2004:
Joan Brochorst Barslev
Poul Lynggaard Barslev
Vilhelm Aarup
2003:

Tomas Dahmlos Madsen

Hjørring
2017:
Niels Gjytkjær
2014:
Linda Bekby
2012:
Andreas Mejlgaard ***
Palle Bøye Olesen
2008:
Jens Wiberg
2005:
Ole Mønsted
2004:
Jens Arp-Nielsen ***
2003:
Jørgen Stokbæk

Hobro
2016:
Søren Kjær ***
2009:
Jørgen Brix ***
2008:
Elin Liske ***
2006:
Ole Madsen ***
2005:
Jan Jensen
Ole Madsen
2004:
Anni Skarsholt Jørgensen
2002:
Martin Friderichsen

Holbæk
2017:
Søren Møller-Andersen, Tuse Næs
2014:
Egon Hansen
2012:
Jan Hede Bryhl, Tuse
2011:
Carsten Roulund Wilken
2010:
Egon Hansen
Hanne Johansen
Kim Nauta
Pernille Holmberg
2009:
Søren Waage-Jensen
Wini Maj Bjørneboe
Aase Lind ***
2008:
Kim Johannessen ***
2007:
Erik Drachmann
Henrik Bøttern
John Junge
Karin Adel Nielsen
Kim Bjerring ***
Lynette Bjerring
Morten Rutkjær
Tom Jensen
2006:
Jan Hasbo ***
Jørgen Høj Nielsen ***
Lotte Selvyn ***
M. Rønne ***
Per Frandsen
Stig Michaelsen
2005:
Benn Kjær
Hans Hauberg
Ibi Trier Skakke
Johnni Flesborg ***
Linda Helner
Michael Bülow ***
Troels Bentzen
2004:
Brian Jelle
Capt Christensen ***
Ivan Strøh, Orø
Jakob Weise Enevoldsen ***
Janne Gensch Degn ***
Ulrich Krasilnikoff ***
2003:
Janne Gensch Degn
Jens Christensen
Keld Nielsen
Kenneth J. Andersen
Mette Philipsen
Ruth Friis Petersen
2002:
Gitte Christiansen
Jens Christensen
Jens Kristian Christensen
Torben Storm-Hansen

Holstebro
2016
Jan Zornig Andersen
2014:
Bent Alex Frederiksen
Freddy Højbjerg Nielsen
Jan Zornig Andersen
Ole Faurschou
2010:
Carlo Gabelgaard ***
Freddy Højbjerg Nielsen
2007:
Svend Vingaa
2005:
Elsebeth Borg Skaaning
Henrik Nielsen
Rasmus Amstrup
Sigrid Tarp ***
2004:
Allan Andreasen
Frank Nedergaard ***
Frank N Kristensen
Henning Jensen
Morten Kristensen
2003:
Carsten Jensen
Inger Sørensen
Jette Busk Nielsen
Lars Elbæk

Holland
2006:
Ton Vermeer, Haarlem ***
2004:
Ton Vermeer, Haarlem

Holsted
2006:
Aksel Bjerrisgaard
Thomas Larsen

Holte
2014:
Charlotte Garby ***
2011:
Christian Scholten ***
2008:
Bent Larsen ***
Søren Holmark
2007:
Jesper Olesen
Ole Krog
Susanne Strand
2004:
René A. Møller
Ulrik Darling Larsen
2003:
Anders Holm Jensen
Christina Colclough
Henrik Jepsen
Jens Baumann
Morten Meldgaard
Ulrik William Strand
2002:
Casper Raft

Hornbæk
2017:
Jacob Schou
2010:
Bo Løvgren Pedersen
2004:
Henrik Toft
Stig Rahbek

Hornslet
2008:
Peter Steen ***
2007:
Peter Steen
2005:
Steen Nordahl Schmidt
2004:

Phillip Pedersen

Hornsyld
2004:
Rene Karlson

Horsens
2016:
Robert Sig
2015:
Stephan A. Thomsen
2014:
Keld Pedersen
Lisbeth Klitgaard
Per Hartman Nielsen
Thyra Wittrup
2013:
Allan Jørgensen
Kirsten Colding
Søren Tirsvad Bertelsen
2011:
Ejvind Bjerre
Søren Nielsen
2009:
Bjarne Christensen
Bjarne Skovgaard Hansen
2008:
Jann Otto Nielsen
2007:
Ib le Fêvre
Keld Jørgensen
2006:
Bjørn M. Laursen
2005:
Robert Sig
Søren Kusk
2004:
Flemming Lajlev ***
Frederik Grønfeldt Hansen
Poul Kjeldahl ***
Yvette Winther
2003:
Bjarne Sivebæk Thomsen
Jonna Tolstrup
Kenneth Rasmussen
Lone D. Hansen
Per Møller Hansen
2002:
Jens Holck

Horslunde
2016:
Erik Hansen
2006:
Allan Roug
2004:
Knud Rasmussen ***
2003:
Svend Vølund Hansen

Hou
2002:
Lars Lindhardt
Søren Christensen

Hovedgård
2006:
Mark Thorup

Humble
2010:
Arne Egelund Jensen

Humlebæk
2016:
Bjarne Thanning
2015:
Carl Petersen ***
2010:
Lars Thøgersen
2007
Erika M Voetmann ***
Thomas Ingham ***
2004:
Anja Lindkjær
2002:
Anders Hansen
Morten Gyldsø

Hundested
2014:
Mikael Olsen
Ole Bjørn Andersen
2013:
Henriette Hansen
Jakob
Olsen ***
2011:
Henrik Nielsen
Timo Jattu ***
2010:
Merete Hansen
2009:
Frank Brodthagen
2007:
Birthe Ilsø Jensen
Frank B
Lise Berg
Palle Bundgaard, Store Karlsminde
Søren Schulian
2006:
Erik Reidel Henriksen
2005:
Allan Carstensen ***
Karen Fischer-Nielsen
Meta Hedling
2004:
Allan: Carstensen ***
Jarnil Larsen ***
2003:
Anne-Margrethe Jessen
Allan Carstensen
Børge Skaaning
Jette Marvig Larsen
2002:
Jarnil Larsen
Robert Pedersen
Thomas Münter

Hurup Thy
2008:
Jan Winding
2004:
Benny Frede Dybdal ***
Ellinor & Ole Grud
2003:
Henning Winther Laursen

Hvalsø
2016:
Lars Olsen
2011:
Svend Hugger Jensen

Hvide Sande
2013:
John Hansen
2009:
Jørgen Paabøl ***
2007:
Lorentz Lauridsen ***

Hvidebæk
2008:
Preben Gramhart

Hvidovre
2016:
Annette Havlit
Christian Friis ***
Michael Krause ***
2015:
Michael Krause ***
2014:
Henning Thestrup
Michael Krause ***
2013:
Carl
Frølund Jørgensen ***
Michael Krause ***
2012:
Dorthe Spiegelberg ***
Michael Krause ***
2011:
Dorthe Spiegelberg ***
Michael Krause ***
2010:
John Møller Jensen
Michael Krause ***
Morten Gjerlev
2009:
Michael Krause ***
2008:
Christa Dam
Connie og Arne Papp ***
Stenihl Hansen
2007:
Connie og Arne Papp ***
Henrik Dyrby Jensen
Henrik Winckler Bondesen
Kai Drastrup
Margrethe Hedsted
2006:
Arne Papp ***
Birgitte Jensen ***
John Løvstrøm
Jørgen Lund ***
Kenneth Kirk,
Kent Andersen
Leon Tilgaard
Per Helge Jensen
2005:
Arne Papp ***
Bo Ingeman Nielsen
Connie Papp
Jan Greisen
Jens Jensen
Michael Koch
Rude Andersen ***
Stenihl Hansen
Stig Hasselbalch
2004:
Arne Papp
Asbjørn Kehlet
Bent Rasmussen
Connie Papp
Ib Kudahl
Ken Vagn Hansen ***
2003:
Arne Papp
Bente Møller
John Møller
Kenn Ekdal
Klaus Kristoffersen
Sven Heckermann

2002:
Hans Henrik Jensen
Jean Jensen
Ole Lüchau

Højbjerg
2016:
Peter Tolstrup
2015:
Stig Efsen
Thomas Brøgger
2011:
Lars Jakob Johansson
2010:
Bo Bech Ørsal ***
Niels Lassen
2007:
Sune Salling-Mortensen
2004:
Kenn Lyngby
Thomas Zäschke ***
2003:
Kirsten Arvad
Peter Kehlet
Torben Krogsgaard Pedersen

Højby Sj.
2016:
Jens Kruse Jensen ***
2014:
Jens Kruse Jensen ***
2012
Svend Åge Jacobsen
2011:
Svend Åge Jacobsen
2010:
Jens Kruse Jensen ***
Martin Brøsch
2006:
Michael Druekær Carlsen
2004:
Erik Schmidt
Michael Carlsen

Høje Taastrup
2002:
Bjarne Kristensen
Lars Nielsen

Højer
2011:
Johannes Munksgaard ***
2010:
Arne Jeppe Lorenzen
2004:
Hans Caspersen ***
Tage Stork
2002:
Børge Lauridsen
Jesper Hansen

Højslev
2011:
Niels Åge Markussen
2008:
Hans Egelund

Høng
2006:
Erik Jakobsen
2004:
Jesper Kragh
2002:
John Andersen

Hørning
2006:
Frank Robert Schønemann
2004:
Karin Farver

Hørsholm
2017:
Robert Sadolin
2014:
Nina Chidekel ***
2011:
Birger Hannibal Hansen
Stephan Muller
2009:
Anna Müller
2008:
Jesper Thulin
Steen Andersen
2007:
Anders Køj
Torbjørn Aggernæs ***
2006:
Jan Buchwald ***
2005:
Thomas Balle
2004:
Anders Johan Lund Larsen
Bjørn Nielsen
Peter Sønderbo
Poul Rindom Jakobsen
Sofie Koch
2003:
Niels Kjær
2002:
Lars Poulsen

Hørve
2009:
Henrik Sørensen
2005:
Ole Nielsen

Hårby
2015:
Bente
Callesen ***
Jørn Callesen ***
2013:
Uno Christensen

2012:
Uno Christensen
2010:
Palle knudsen
2006:
Palle Knudsen
2004:
Tina & Charles Mejner Thorarinsson

Hårlev
2005:
Georg Ladegaard

Idestrup
2003:
Jens Brandt

Ikast
2009:
Peder Bjerg Madsen
2007:
Jesper Kjellerup

Ishøj
2016:
John Frederiksen
2014:
John Andersen
2011:
Andreas Kjærgaard ***
2006:
Bent Laursen
Kim Jul-Hansen
Lars Bendsen
2005:
Flemming Funder
Kennet Baerenholdt ***
Niels Kjærgaard
2004:
Bjarne Olsen
Kenni Olsen
Niels Kjærgaard
2003:
Adam Lassen
Jens Nørløv
Per Rasmussen
Tina Thomsen

Island
2005:
Stig Forup
, Reykjavik

Italien
2004:
Malthe Stentoft, Sardinien

Janderup
2004:
Max Lund, Janderup

Jelling
2008:
Anette Kjær Ølund

Jerslev
2009:
Frank Elefsen ***
2008:
Frank Elefsen
2004:
Erik Hansen, Ubby

Jordrup
2006:
Kaj Bramsen
Lis Bramsen ***

Juelsminde
2016
Litten Rolsted
2009:
Jens Ravn
2007:
Janni Würtz Møller
2006:
Jørn Rex Sørensen
2005:
Else Falkenberg ***
Leif Jørgensen
2003:
Allan Jensen
Mogens Carlsson
2002:
Rolf Monberg

Jyderup
2015:
René Strunch
2007:
Karsten Vig Jensen ***
2003:
Ebbe Sylow Rasmussen
2002:
Steen Johannesson; Stokkebjerg

Jyllinge
2017:
Jacob Miland
2016:
Niels Aage Andersen, GURLI
2015:
Hanne Tvenge ***
2014:
Jacob Rousing
Niels Andersen
2011:
Flemming Kristensen
2009:
Berit Haasum
2008:
Bent Pedersen
Jan Madsen ***
John Olsen
Malene L. Hansen
Susan Albinussen ***
2007:
Charlotte Feldskov
Henrik Jacobsen
Preben Nielsen
2006:
Ole Wedebye
2005:
Ingelise Riis-Petersen
Jørn Riis-Petersen
Lars Wolff
Søren Christensen
2004:
James Sunemeier
Kim Christoffersen
Steen Madsen
2003:
Mikkel H. Brahm
Finn Agathon
Ole Ejberg Aarup Jensen

Jystrup
2008:
Dennis Rasmussen

Jægerspris
2008:
Asbjorn Bundgart, Kulhuse ***
Erik Juel Jensen
2007:
Jess Lund
2006:
Elke Wolff-Jensen
2005:
Kim B.Pedersen ***
2003:
Jimmy Frederiksen
Kirsti Drewsen
Kjeld Skov
Steen Lindschouw
2002:
John Johansen

Kalundborg
2017:
Flemming Blücher Jensen
2012:
Freddy Andersen ***
Hans Erik Lund,
Hjalte Quist Johansen
Jens Andersen
Jørgen Hansen
Laura Dyxenburg ***
Mikkel Røhling Bisp
2011:
Christian Holm ***
2010:
Bjarne Elmue
Tjalfe Paulsen Durup
2008:
Birgitte Raskov Ebdrup
Irene Jensen
Kjeld Nielsen
Ole Pedersen
Pia Pawlowski
René Kristensen
Steen Spange
Uffe Kalnæs
Vibeke Eriksen
2007:
Bruno Ustrup
Erik Christensen ***
Joachim Larsen
Klaus-Jørgen Nielsen
Kurt Christensen
Lars Rørup
Minja og Jes Tobiassen ***
Morten Backmann
Morten Thomsen
Rikke Larsen
Thomas Philip ***
Vibeke Jensen
2006:
Frederik Riisgaard
Peter Winkel
Verner Petersen ***
Aase Due
2005:
Claus Torben Eriksen
Flemming Thomsen
Henrik Bo Hansen
Mogens Hansen
2004:
Axel Nielsen ***
Benni Bilstrup
Jørn Fugl ***
Morten Brandenhoff
Steen Nautrup Nielsen
Sten Josiassen ***
Tom Hansen
2003:
Jørn Fugl
Klaus Wilken Andreasen
Martin Vang Kristiansen
Mogens Hansen
Peder Klinkby
Tommy Jensen
Ulrik Wismar
2002:
Fridjof Felix
Peter Labuz

Kalvehave
2003:
Jytte Aarøe

Kaløvig
2002:
Gitte Horsbøl

Karby Mors
2003:
Frank Sørensen
Jesper Dalstrup

Karise
2008:
Torben Haaning Larsen

Karlslunde
2002:
Carsten Poder

Karrebæksminde
2008:
Thomas Nielsen
2006:
Ingelise Andreasen

Jan Eigård Hansen
Jørgen Kambskard

Karup J
2015:
Fin Højgaard
2003:
Søren Poulsen

Kastrup
2015:
Jens Poulsen
2013
Allan Sandeman ***
2012:
Kim Sandeman ***
Tine Borup
2010:
Hans Knudsen
Jakob Larsen ***
2009:
Martin Nielsen Duekilde ***
2007:
Frank Wahl Hansen
Helmer Rasmussen
Johnny Lynge-Hansen
Torben Havmand
2006:
Dennis Nielsen
Inge Stanley Andersen ***
Leif Jensen
Pia Jørgensen
Stig Larsen
2005:
Bent Nissen
Claus Jensen
2004:
Alan Jones
Allan Mathiesen
Conny Bune Rasmussen
Kristian Larsen
2003:
Alice Fogde
John Michael Petersen
Morten Bech
Povl Skudstrup

Kerteminde
2015:
Iver Due
2014:
Holger Hansen
2011:
Carsten Greenwich-Wagner
2009:
Lone Magdalene Terp
2008:
Per Haugsted Petersen
2007:
Nikolai Kold
2005:
Jens Holst ***
2004:
Erika Herløv Hansen
Iver Due
John Krogh
Marianne Brønsholt Tourvieille
Vera Perino
2003:
Henning Wind-Hansen
Jan Aabo Christensen
Jørgen Spangsvig
Kate Christensen
2002:
Hanne Nielsen

Kettinge
2004:
Jørgen Petersen

Kgs Lyngby
2016:
Rasmus Riber
***
2015:
Ane Boa
Henrik Holst Hansen
2013:
Jon Johanson
Per Christensen
Peter Trier Kristensen
Thomas Juel-Nielsen
2009:
Niels Smitt
2007:
Walther Poulsen ***
2006:
Michael Toft
2005:
Hanne Eichert
Hanne Hemmingsen
Jørgen Bach
Signe Foverskov
2004:
Niels Peter Petersen
Nilan Jarmer
2003:
Michael Sand
Pia Hornbech Olsen
Aage Petersen

Kirke Eskildstrup
2006:
Lars Piil

Kirke Hyllinge
2008:
Henrik Lerfeldt ***
Lis Jensen
2007:
Hans-Jørgen Nielsen
Henning Mentz
Henning Sørensen
2006:
Thomas Olsen
2005:
Henning Sørensen
Jørgen Thane Nielsen
Ronny Andersen
2002:
Jesper Poulsen

KirkeSåby
2014:
Søren Kildebro
2012:
Flemming Nielsen
2009:
Thomas Alkjær
2006:
Anne-Lise Pedersen ***
Johnnie Pedersen
2003:
Flemming Gregersen

Kjellerup
2015:
Poul Højlund
2013:
Bent Jensen, Demstrup
2011:
Bent Jensen
2004:
Gert Nielsen ***
Jørn Møller

Klampenborg
2009:
Søren Fussing
2006:
Gitte Thorsen ***
Marie Belfrage Friis
2005:
Karl Lægaard ***
2004:
Christian Nobel
Michael Nobel
2003:
Hannelore Dörner

Klarup
2005:
Claus Haulund Christensen

Klippinge
2007:
Henning Stich

Knebel
2011:
Bjarne Holst Pahus, Vrinners
2008:
Peter A Christensen ***
2007:
Jørgen G S Jensen
2005:
Teddy Olsen ***
2003:
Lilian Hald
Torben Milvang

Kokkedal
2016:
Martin Skov Skjøth-Rasmussen
2015:
Henry Angelo
2014:
Maria Hammer
2009:
Ulla Christensen ***
2007:
Jan Sell
2004:
Frederik Hammer
2003:
Per Helge Mortensen
2002:
Finn Meyer Andersen
Henrik Bjerre Sørensen

Kolding
2014:
Søren Barlebo
2013:
Michael Fjellerup
Ralf Meister ***
2012:
Iben Astrup
Jens Erik Poulsen
Ralf Meister
2011:
Palle Rosendahl Hansen
2010:
Karsten Vilken Mulvad
Laila Christensen
Michael Schuh
2009:
Jan Faldt Bentsen
2008:
Bjarne Degerth ***
Dan Lorenz
Jens Poulsen ***
John F. Thomsen ***
Leo Andersen
Lolke van Mulligen
2007:
Anita Moland
Egon Andresen
Lasse Barlebo
Tom Steffens
2006:
Bjarne Pedersen
Henning Schmidt
Per G. Thomsen
2005:
Geert Christensen
Peter G. Andreasen
Rune Øhlenschlæger ***
Thomas Sørensen ***
2004:
Annette Vogensen
Bent Danstrup
Dorte Stenbak
Enno Sander ***
Kenneth Ørsøe
Kjeld Lund
Lars Damkjær
Lasse Barlebo ***
Mogens Erik Brockhusen
Linda Djørna Nielsen
Olaf H. Lundquist (kaldet Luffe) ***
Peter Laursen
Poul Erik Buchhave ***
2003:
Gerda Monrad Gade
Hans-Kurt Gade
Hans Lund-Thomsen
Henning Olsen
Jørgen Skov Hansen
Søren Vogensen
2002:
Anders Lindberg
Helle Frandsen
Lasse Barlebo
Ole Bryndorf
Rune Øhlenschlæger

Kolind
2006:
Henning Laursen
2003:
Klaus Larsen

Kongerslev
2013:
Tonny Larsen

Kongsdal
2002:
Jørgen Frandsen

Korsør
2012:
Peter Morgen
2010:
Jørgen Rasmussen ***
2009:
Søren Nielsen ***
2007:
Bent Lauersen ***
Brian L ***
Johnny Røndbjerg Larsen
2006:
Johnny Røndbjerg Larsen
Ole Rye Christensen
2004:
Johnny Røndbjerg Larsen
Ole Rye Christensen
2003:
Helge Mortensen
Johnny Røndbjerg Larsen
Jørgen Krogsgaard Jørgensen
2002:
Dorte Geertsen
Frede Wedel Müller
Johnny Røndbjerg Larsen
Jon Hulstrøm
Mikkel Lindquist
René Røndbjerg Larsen
Svend Geertsen
Willy O. Henriksen

Kristiansand
2002:
Lars Thomsen

Kruså
2013:
Poul Henriksen
2006:
Tom Fabrin Perlewitz

Kvistgård
2005:
Flemming Sørensen, Gurre
2003:
Michael Larsen

København K
2017:
Luca Edith Caroline Jensen
2016:
Elín Ösp Gísladóttir
Per Brix Clausen
2015:
Anders Holmen
Jannick Groth
Michael Kornmaaler
Paul Sørensen
Tim Hansen ***
Troels Markussen
2014:
Esben Vennestrøm
Jonas Feddersen ***
Paul Sørensen ***
2013:
Andreas Schjødt Ahlén
Gijs
Dirk ***
Ole Olsen
Paul Sørensen ***
2012:
Camilla Louise Rostrup
***
Paul Sørensen ***
Steen Madsen ***
2011:
Karsten Hagel
Kim Søderhamn
Paul Sørensen ***
2010:
Anne-Kathrine Egede Andersen
Christian Sundenæs
Frederik Cordes
Henrik Nord
Jesper Saxov
Paul Sørensen ***
Peter Riis Mørk
2009:
Birgit Holmboe
Mark Fog-Morrissette
Paul Sørensen, Christianshavn ***
Steen Madsen ***
2008:
Paul Sørensen ***
Stine Jacobsen
Trine Steenstrup ***
2007:
Carsten Pedersen ***
Kirsten Brockdorff
Mogens Ole Larsen
Paul Sørensen ***
Sven Erik Brockdorff
2006:
Mette Andersen
Michael Netschajeff
Trine Steenstrup ***
2005:
Flemming Nielsen
Jens Schmidt ***
Mads Petersen ***
René Wozniewski
Trine Steenstrup ***
2004:
Steen Madsen
Trine Steenstrup ***
2003:
Berit Pedersen
Brian Brandhøj
Charlotte Christensen
Claus Praeger-Jahnsen
Emil Svendsen
Jesper Ardal, Christianshavn
Michael Menzel
2002:
Allan Unnerup
Bjørn Klinke
Charlotte Bundgaard
Charlotte Schmock
Ib Bøjlund Andersen
Jane Raether
John Lund
Michael Tofft
Schou
Steen Messmann
Thøger Lund-Sørensen

København N
2017:
Esben Brandt Eriksen
2016:
Henrik Harder
Simon
Jakobsen ***
Siri Dannesboe

Susan Zimmermann
2014:
Rasmus Bjerregaard-Andersen
Thor Nørgaard
2013:
Marie Blædel ***
Philip Svitzer
Sune Borregaard ***
2012:
Ásbjørg Abrahamsen ***
Emil Robenhagen
2011:
Eva Holm-Jørgensen ***
Lin Routhe
2010:
Eva Holm-Jørgensen
Mathias Mikkelsen
Morten Löwén ***
2009:
Philip Holm Hansen
Ulla Hansen
2008:
Emil Enemærke
Leon Jensen
2006:
Erik Daugaard
Jan Petersen
2005:
Sune Graves Krohn
Rolf Øst
2004:
Anders Jonas Rønn Pedersen
Andrea Gotved
Bo Sperling
Dinnah Jensin Globel
Ellen Ditlev Johansen
Ellen Johansen
Jannik Holgersen ***
Lise Magtengaard
Michael Andersen
René Jørgensen
2003:
Frederik J. Jensen
Michael W. Hansen
Rikke Alslev
Stina Kappelgaard
2002:
Frederik J. Jensen
Rikke Alslev

København NV
2017:
Jesper Bonde Petersen
Peter Krogh Petersen
2016:
Louise C. Flensborg
2015:
Frederik
Sørensen ***
2014:
Amanda Olsen
2013:
Gerhard Tiwald ***
2012:
André Håkansson
2009:
Mikkel Anker Jensen
2008:
Maria Alsted Junget
Dennis Fuglsang Andersen
2007:
Kim Bennekow
Michael Hansen
2006:
Jimmi Haurholm
Jørgen Larsen
2004:
Bjarke Bro ***
Brian Mortensen ***
Flemming Røschmann ***
Ejvind Tørnqvist
Eric Vildgaard
Jimmy Rasmussen
Klaus Steenberg Larsen ***
Maria Warner
Thomas Seigert
2003:
Klaus Steenberg Larsen
Nina Graasbøl-Schmidt & Nina Sahner Hansen
Torben Hammer
2002:
Ole Thomsen

København S
2016:
Allan S. Nielsen
Maria Harrestrup ***
Orhan Aslan ***
2015:
Dennis Lehnert
Jakob Kühne Plambek
Kim Christensen
Orhan Aslan
2014:
Karsten Poulsen
Kristine Stokholm
2013:
David Bendixen
Nicolai Jørgensen
Nina Bro ***
2012:
Anders Buch-Larsen
Leif Bjørklund
Niels Kjelstrup
2010:
Jens Frederiksen
Ole Hansen ***
2009:
Peter Christiansen ***
2008:
Birger Storm
Jens Frederiksen
Kristian Krogh
Merete Lønholdt
Thomas Hinrichsen ***
Uffe Below ***
2007:
Carsten Strubberg
Christian Brandt
Elizabeth Späth Sørensen
Frits Meiniche ***
Jesper Packness,
Jim Sheridan
Kenneth Nielsen
Mette Viderø
Peter Rex
2006:
Bertel Østergaard
Claus Rosquist
Durita Joensen ***
Inge Elvekjær ***
Jan Elvekjær ***
Jens Kristian Pedersen ***
Trine Damgaard
2005:
Bent Pedersen
Britt Vangsbæk
Frederik Rostrup ***
Ib Petersen ***
Lars Nielsen
Ole Michaelsen
Tanja Rasmussen ***
Thomas Larsen
2004:
Arthur Cammelbeeck
Jakob Høeg
Johnny Serup
Thorfinn Deleuran
2003:
Jacob Juel Sørensen
Jørgen Andersen
Knud Bidstrup
Mads Krarup Petersen
2002:
Christian Hansen
David Lagerstorf
Margot Fick

København SV
2017:
Jesper Hirtsgaard
2016:
Anders Lynghøj Jensen
2015:
Jakob Kristjánsson ***
2010:
Jeanette Teglgaard
2009:
Jens B Schultz
2008:
Christian Lysdal Grant
Villy Christensen
2007:
Thøger BKV ***
Troels Brücker
2005:
Mikkel Troest ***
Rune Espensen
2004:
Solveig Leifsdottir
2003:
Allan Dahl
Henrik Thomsen
Jan Veggerby Kristensen
Maja Blarke
Thyge Færch
2002:
Svend Ohlsø

København V
2014:
Mette Gissel Ovesen
Rasmus Gyldenkerne Nielsen
2012:
Thomas Trøst Hansen
***
2011:
Camilla Treldal Jørgensen
Klavs Nordbirk ***
René Gledorf
2009:
Philip Barfred ***
2008:
Janus Schou Jakobsen
Øyvind Gyldmark
2007:
Bonnie Østerlund
Claus Nielsen
Klavs Nordbirk
2005:
Anders Ottosen
2004:
Christoffer Bjerring
Peter Kugler
Signe May Andersen ***
2003:
Poul Arne Juul Rasmussen
2002:
Erik B.Hansen
Jakob Lapp

København Ø
2017:
Tina Bering
2016:
Allan
Reinert ***
Anton Bastholm Truelsen
Carl Frederik Bie ***
2015:
Christian Fogh Jensen
Christoffer Bilsøe Mortensen
Christoffer Lach
Dorthe Dessau ***
2014:
Jesper Christensen
Jostein Sand Nilsen ***
Martin Branebjerg ***
Nasim Samandari
Peter Nikolai Holmsgaard
2012:
Benny Andersen
Casper Sonqvist
Dennis Kyndesen
Hans-Iver Jensen ***
Lene Høiberg
Mette Høiberg
2011:
Claus Bardram
Claus Hansen
Lise Fossing
2010:
Jørgen Klejnstrup ***
2009:
Henrik Barchager
Ove Schroll
2008:
Amalie Ipsen Selmer
Anders Nielsen ***
Ane Gudmand Persson
David Balslev-Clausen
Lise Villumsen
Rasmus Wonsild
Tina Trier Durck
2007:
Dennis Sørensen
Michael Hedager
Ulrik Hjulmand
2006:
Birgitte Rohde
Carsten Hauge
Ea Bram Jensen
Jakob Bergendorff ***
Kirsten Christensen
Mikkel Thorning
Rune Berg
2005:
Henning Laursen
Lorenz Petersen ***
Mikael S. K. Hansen
Niels Sejr Oxenvad
Tobias Lassen
2004:
Karen Rysgaard, København Ø
Linda Molnit
Ludmila Glinska
Morten Johansen ***
Pia Frantzen ***
Steen Sørensen ***
2003:
Andreas Teilmann
Mikkel Dinesen Angelo
Niels Ellesøe Hansen
Nils Koudahl

Køge
2016:
Rene Nielsen
2013:
Jesper Mandrup
2012:
Per Bach Lauritsen
2009:
Michael Hansen
Morten Wallin Jensen
2007:
Svenn Bekmose
2006:
Erik Berg Nielsen
Karen Christiansen
2005:
Bach Lauritsen
Ole Marcher
Søren Sonberg
Thomas Guvad
2003:
Erling Bove
Henning Sørensen

Langebæk
2007:
Jørn Hjorth

Langeskov
2015:
Jesper Hjortshøj Jacobsen
2013:
Bo Kenneth Jacobsen
2005
Erik: Jørgensen ***
Jørgen Andersen ***

Langå
2013: Lise Lotte H jensen
2010:
Bo Berg
2008:
Mette Thorning
Per Gjættermann
2007:
Preben Laursen
2002:
Casper Mønster

Ledøje
2008:
Sten Hagelberg ***

Lejre:
2007:
Sanne Hentze
2002:
Jørn-Ove Johannsen

Lem
2009:
Pia Madsen
2006
Carl Christian Jensen

Lemming
2002:
Preben Henriksen

Lemvig
2016:
Áki Mannbjørn Mortensen
2012:
Gitte Buus Andersen
***
Ulrik Andersen
***
2010:
Sita Olsen, Fjaltring
2006:
Henning Venø ***

Lille Skensved
2013:
Dennis Rasmussen
2004:
Allan Juul Jørgensen, Ejby
John Gilså
Lotte Gilså
2003:

John Gilså

Liseleje
2008:
Stefan Christopher Enoch ***

Livø
2005:
Karsten Esmarch

Lundby
2015:
Kenneth Duborg
2013:
Leahcim
Purtsah ***
2006:
Lars Munk Jensen

Lunderskov
2004:
Theodor R Pedersen
2002:
Finn Hansen
Hanne Larsen

Luxembourg
2007:
Poul Christensen, Luxembourg ***

Lyngby
2014:
Jørgen Bo Madsen
2008:
Martin Schødt ***
2007:
Morten Vittrup Graversen
Ole Hansen
Ulver Dybbro Pedersen
2006:
Jacob Plum ***
Morten: Ingerslev ***
2005:
Søren Andersen ***
2003:
Hanne Gotzsche
2002:
Søren Dahl

Lynge
2016:
Morten Fritze ***
2011:
Steen Dam Larsen
2003:
Svend Stenkilde

Lystrup
2017:
Christoffer Flintholm
2015:
Morten Leth Jacobsen
2010:
Morten Schmidt
2009:
Esther Vium
2007:
Susan Lysholt Jørgensen
2006:
Jens Vium ***
2004:
Klaus Faarvang ***
2003:
Bjarne Toft Madsen
Klaus Faarvang
Lars Jeppesen
Lasse Holm
Vibeke Jeppesen

Læsø
2004:
Jan Olsen

Løgstrup
2014:
Else Mørk
2011:
Erik Nymann ***
Susanne Nymann

Løgstør
2009:
Bjarne K Bertelsen
Bo Vuust Pedersen
2006:
Brian Olesen
2003:
Bjarne Andersen
Lars Nielsen

Løgumkloster
2004:
Anne Tychsen

Løjt Kirkeby
2003:
Lars Christensen
2002:
Birgit Hansen

Løkken
2009:
Jan Glavind ***
2008:
Karen Margrethe Sørensen
Ole Aarslev Sørensen

Løsning
2013:
Torben Gjørup-Olesen ***
2005:
Klaus Toft
2004:
Bettina Dalgaard ***

Låsby
2006:
Jan Møller Jensen

Malling
2007:
Per Dalskov
2006:
Anette Svenningsen ***
Susanne Hjøllund
2005:
Jens Lundemark ***
2004:
Thomas Sennels
2003:
Birgitte Dueholm
Bo Knattrup
Gunnar Torgny Hansen, Lillenor

Malmö
2005:
Lars Fløe

Mariager
2010:
Molte Andersen, Mariager ***
2009:
Michael Østergaard Nielsen
2007:
Morten Baunbæk Nielsen
2006:
Per Edgar Jørgensen
2004:
Steen Andersen
Torben Krogh

Marstal
2008:
Birgitte Pedersen
Christina Sonne
Preben Kock ***
2007:
Mikael Bastholm ***
Steffen Nilsson
2006:
Marianne Frederiksen, Ommel ***
2005:
Anna-Elisabeth Seyer
Peter Frederiksen ***

Mesinge
2007:
Morten Trier ***
2003:

Steen Christensen

Middelfart
2013:
Annette Jespersen
Linda Frølund Hansen, Strib
2010:
Niels Anker Hansen
2009:
Hans-Jørn Kay
2008:
Palle Johnsen
2007:
Erik Christiansen
2006:
Birthe Lending
Søren Steen
2005
Leif Hougaard, Aukby
Niels Henrik Jensen
2003:
Johnny H. Grønmar
Tom Hansen
Tommy Grøndahl Nielsen
2002:
Maj-Britt N. Jørgensen
Per Rosenberg
Preben Lindvig Hansen

Morud
2016:
Jan W Rasmussen

Munkebo
2014:
Kjeld Mikkelsen
2009:
Finn Hellum
Gitte Skaarup
Tommy Skaarup ***
2004:
Lars Udengaard ***
2003:
Jan Illum Larsen
Per Winding
2002:
Bent Larsen
John Lund Andersen

Møldrup
2016:
Jesper Korsholm-Madsen
2009:
Jens Heidmann, Ugelris ***

Mørke
2015:
Mathilde Andersen
2007:
Henrik Salsø, Bendstrup
2005:
Kristian Ørting

Mørkhøj
2003:
Arne Otte Østergaard

Mørkøv
2012:
Eric Ussing

Måløv
2010:
John Stistrup ***
2009:
John Stistrup
***
2007:
Carsten Hinz ***
2004:

Freddy Holm ***

Mårslet
2009:
Poul Erik Jensen
2004:
Klaus Sparre

Nakskov
2015:
Lars Hansen
2012:
Tim Nerving
2009:
Allan Strate ***
John Christensen
2008:
Lene Erbo Jørgensen
Thejs Ulmann
2007:
Jan Rasmussen "Knud"
2006:
Torben Henriksen
2005:
Verner Møller
2004:
Asbjørn Langebeck
Linda Djørna Nielsen
Niels Hermansen
2003:
Anita Jensen
Bjarne Badenski
Jan Jantzen
Jan Sørensen
John Clausen
Michael Hansen
Michael Jensen
Per Thomsen, Langø
2002:
Jørgen Trannerup

Nexø
2015:
Michael Hansen
2010:
Bjarne Holm
Martin Hansen
2007:
Anders Olsen
2006:
Claus Jacobsen ***
Leif Nexø:Eriksen ***
2005:
Jan Riis-Hansen ***

Nibe
2016:
Mette Wolff Brinch Thomassen
2015:
Gert Kristensen
2008:
Birgitte Andersen
2007:
Jens Holm
Pia Fristrup
2006:
Henning Thomsen
Rete og Klaus Søe
2003:
Torben Jakobsen
2002:
Jens Mogensen

Nivå
2008:
Lennart Ekstrøm Musu
2006:
Henrik Krarup
2004:
Jakob Bekhøi

Nordborg
2009:
Randi Knudsen, Elstrup
2003:
Jens J. Jensen
2002:
Niels Thomsen

Norge
2014:
Morten Spiten, Andebu
Onno Bruin, Stavanger
2012:
Kim Krohg, Asker
Lars Skomedal, Kristiansand
2011:
Njål Pettersen, Trondheim
2010:
Thomas Mila, Drammen
2009:
Atle Lagestrand, Kleppe ***
Bjørn Andersen, Stavanger ***
Bjørn Erik Bjørnsen, Stavanger
Hogne Takle, Stavanger ***
Niels Alle, Sandnes ***
Rune Braadland, Hafrsfjord
Stian Sørensen, Rørvik
Tore Volden, Oslo
Trygg Bugge, Stavanger ***
2008:
Aina Lena Todal Nilsen, Honningsvåg ***
Allan Fagernes, Jar
Andreas Harstad, Oslo
Arild Ullenes Olsen
Arne Mila, Strømmen ***
Edgar Karlsen, Klepp/Askim ***
Helge Moe, Stavanger
Jan F. H. Kristensen, Hundvåg
Jan Johannesen, Hundvåg
Ketil Bringedal, Stavanger
Kim Kvie, Stavanger
Max Johnny Drejer, Stavanger ***
Morgan Nilsen, Dal
Niels Alle, Sandnes
Ralph Johansen, Tvedestrand
Robert Dahlsveen, Stavanger ***
Rune Myklebust, Sandnes ***
Sanna Osland ***
Sigurd Jansen, Savanger
Snorre Ove Laugen, Skorovate
Svein Myster, Eidslandet
Terje Borsheim, Stavanger
Terje Karlsen, Sandnes
Thor Egil Aanonsen, Tananger
Toril Myklebust, Sandnes
Vidar Andersen, Randaberg ***
2007:
Albert Steinnes, Ørsta ***
Arne Oftedal, Oltedal
Ebbe Kvernrød, Horten
Egil Rossavik, Hommersåk ***
Einar Andreassen, Filtvet
Einar Cederløv, Stavanger ***
Eirik Sverreson Indregård, Oslo ***
Espen Mørch, Kristiansand
Håvard Aga, Nå
Jan Høvik, Oslo
Jone Lundervold, Stavanger ***
Leif Pedersen, Ålgård ***
Martin Gran, Stavanger ***
Marwin Olsen, Spongdal
Mons Bjone, Egersund
Nina K. Kvernrød, Horten
Paul Yvang, Oslo
Perry Pettersen , Valderøy, Ålesund
Rolv Chr. Ragård, Stavanger ***
Ståle Hanssen, Hafrsfjord , Stavanger
Torger Torgersen, Tolvsrød
Torkjel Ravndal, Hommersåk
2006:
Atle Einarson, Vassøy, Stavanger
Bente Johnsen, Ålgård
Erling Andresen, Vanvikan
Hans Morten Eckhoff, Stavanger
Kjell Ivar Johannesen, Kopervik
Leif J. Sætre, Stavanger ***
Michael Christiansen, Stavanger
Oddbjørn Moen, Sandefjord
Ståle Øvretveit, Årnes
Trygve Kuven, Bergen
2005:
Kenneth Rosland, Hommersåk
2004:
Jan T. Pharo, Skjærhallen
Kjell Minken, Bergen
Olaf Lervik, Steinkjer
Tor-Inge Miljeteig, Stord
Svein Rune Isene, Sætre
2003:
Jan Welde "Poseidon", Stavanger
2002:
Arne Henriksen, Oslo
Bjarne Lohmann, Oslo
Ingolv Aarhus, Bergen

Nustrup
2002:
Bjarne Gabrielsen

Nyborg
2014:
Thomas Højhave
2013:
Birgitte Lous ***
Mikael Kastbjerg
2012:
Elsebeth Christensen
Jan Gramstrup Christensen ***
2008:
Just Løkke
Per Holm Nielsen
2007:
Niels With Andersen ***
2006:
Lars Jørgensen
2004:
Ib Bårris ***
Kim Lisborg ***
Kristian Nielsen
Lars Jørgensen ***
Niels Justesen ***
Peter Dansholm
2003:
Lars Jørgensen, Aunslev
2002:
Lars Jørgensen
Lars Simon Fuglsang Jørgensen
Niels Høj Justesen
Niels With Andersen
Peter Bay Ahrnkiel

Nykøbing F
2015:
Jan Kjærgaard
2014:
Jesper Frandsen
2010:
John Junker
Morten Poulsen
2008:
Lynge Skafte Rasmussen
Michael Ørsted Jakobsen ***
2007:
Elon W Clausen
Tom Holstebro ***
2006:
Bjarne Husted
2005:
Henrik Knudsen
Jørn Christensen
Ole Vinther Christensen
Torben Christiansen
2004:
Kurt Kristiansen
Vagn Mortensen
2002:
Mette Christensen

Nykøbing M
2008:
Anne-Marie Haaber
Jan Brøndum Holm
Mors Jan Moss
Morten F. Andersen ***
2007:
Brian Bang Jensen
Morten F. Andersen
2006:
Kim Paulsen ***
2003:
Henrik Lykkegaard
Poul Vad

Nykøbing S
2010:
Philip Larsen og Søren Larsen
2007:
Lars Enke
2006:
Benny Eilstrup
Lars Thage
Mogens Jørgensen
2005:
Kurt Madsen ***
Torben S. Bach ***
2004:
Peter Cornelius

Nysted
2015:
Dafne Holm
2011:
Ole Larsen

Nærum
2011:
Kasper Skiveren
2004:
Tina Holm Mikkelsen

Næstved
2017:
Michael Hein Nielsen
2016:
Thomas Eriksen
2015:
Flemming Byrsø
2012:
Søren Svarrer
2010:
Lone Færch ***
Therese og Bent Flensbak
2009:
Lea Graff
Ole Hansen
2008:
Finn L. Jensen
Flemming Steen
Kerstin Kviatkowski
Margit Pedersen
2007:
Henrik Steen Olsen
Mette Albertsen
Tony Olesen
2006:
Gert Andersen
2005:
Jesper Broneé ***
Kenneth Steen ***
Tora Wiene Broneé ***
Ulrik Krøll Pedersen ***
Vagn Jønsson
2004:
Claus Clausen
Hans-Jørgen Pedersen ***
Lis Daugaard Pedersen
Poul Erik Weidick ***
Preben Petersen
2003:
Anders Olsen
Jan A. Israelsen
Jarl Emil Olsen
Jens Møller
Aage Madsen
2002:
Ninna Pindstrup

Nørre Alslev
2016:
Flemming Valgaard
2012:
Bo Hellbrandt
2008:
Ann-Lise og Gert Bring Nielsen
2007:
Lene Lollike
Lone Dreibøl,
2006:
Kim Hansen
Knud-Erik Jensen

Nr Asmindrup
2011:
Jesper Larsen ***

Nørre Nebel
2006:
Jens Høy

Nørre Snede
2008:
Heidi Hansen

Nørresundby
2009:
Henrik Wille ***
Tommy Petersen
2008:
Svend Robert Rasmussen
2007:
Lillian Kongsbak ***
2006:
Mick Johns
N. Ebbe
2005:
Steen Nilsson ***
2003:
Hans Peter Kristensen
Jesper H. Olesen
Kent Jensen
Lars Grau
2002:
Jesper H. Olesen
Jesper Olesen
Peer Chr. Pedersen
Steve Van Divier

Odder
2016:
Lars Stachelhaus
Elisabeth
Vedel ***
2013:
Gunnar Dahlsgaard ***
Thomas Tuxen-Justesen, Norsminde
2012:
Gunnar Dahlsgaard ***
2011:
Gunnar Dahlsgaard ***
2010:
Gunnar Dahlsgaard ***
2009:
Gunnar Dahlsgaard ***
2008:
Gunnar Dahlsgaard ***
Jannik Mulvad
Niels Einar Jensen ***
Peter Hou, Odder ***
Ulrik Knudsen ***
2007:
Birgit Kjær Jensen, Gylling
Gunnar Dahlsgård ***
Palle Johansen
Peter Hou
Torben Pedersen
2006:
Gunnar Dahlsgård ***
Martin Overgaard
2005:
Erik Hviid, Hou
Martin Rise Christensen, Hou Maritime Idrætsefterskole ***
Peter Bergmann
2004:
Lizzie Holmann Pedersen
Martin Rise Christensen, Hou
Rikke Sewerin Jørgensen, Hou
2003:
Aksel Brandt Eriksen
Lise Lotte Jensen
Michael Christensen
2002:
Gorm Rasmussen, Saksild

Odense
2015:
Henrik Ragnar Jensen
2011:
Mark Schmidt Holmstrøm ***
2009:
Anne G. Pedersen
Jesper Kristensen ***
Niels Jørgen Sørensen ***
Thomas Lund Hansen ***
2008:
Finn Grønning ***
Jesper Kristensen
Thomas Rodt
Vibeke Have
2007:
Andreas Kuchler
Niels B Jakobsen
Tom Holme ***
2006:
Jens Andersen ***
Lars Christian Meyer
Niels Christensen ***
Søren Gellert Petersen
Tom Holme
Troels Boe
2005:
Christian Frich
Bente Almind
2004:
Gitte Klemmensen
Mona Petersen
Ole Dahl Hansen
Per Frederiksen
2003:
Anders Korsbæk
Bo Nørgaard Pedersen
Ivan Rennebod
Laila Holdgaard
Troels Windfeld
2002:
Michael Kruse
Mogens Damsted
Morten Nielsen
Peter Juul

Odense M
2012:
Anders Gadegaard Jensen
2011:
Max Pedersen
2010:
Mikael Boye
2009:
Thomas Tofte ***
2008:
Finn Grønning
Sven Nyholm
2007:
Christian Frich ***
Pernille Camuch Mortensen
2006:
Steffen Mortensen
2005:
Charlotte Fucke
Tor Beltov

Odense N
2015:
Per
Lauritzen, Stige ***
2011:
Bent S. Jensen
2007:
Birger Kristensen ***
Niels-Jørgen Jensen
2006:
Benny: Hansen ***
Erik Hansen
Torben Gertsen
2003:
Benny Hansen, Stige ***
Claus Rose, Stige
Ivan Hansen
2002:
Benny Hansen
Gert Andersen

Odense NV
2016:
Gitte Korgaard
2011:
Finn Bahrt
Søren Svane Hansen ***
2008:
Lars Andersen
2007
Dorte Sølvest
2006:
Preben Haunstrup ***
2004:
Bent Erik Lauritsen
Britt Lundberg ***
Lars Lundberg

Odense NØ
2011:
Pia Holmgaard Johansen ***
2004:
Klaus Kay
2003:
Per Sidenius

Odense S
2006:
Bente Tjørnfelt
Freddy Samsing, Fangel
2005:
Kim Svensson
2004:
Flemming Christensen ***
Niels Mogensen

Odense SV
2017:
Carl Søren Devantier Sommerlund
2011:
Jørgen Jensen
2009:
Laurits Madsen, Belinge
Morten Søndergaard ***
2008:
Jan Jørgensen ***
Peter Clemmensen
2007:
Frederik Christiani ***
Michael Nielsen
2006:
Jan Jørgensen ***
2005:
Flemming Holst ***
Sonny Hansen
2004:
Erling Gaulshøj
Jan Buttrup Larsen
Mogens Damsted ***
Peter Jensen ***

Odense SØ
2011:
Bøje Holmgaard Johansen
Sebastian Kalita ***

Odense V
2012:
Mads Bahrt
2011:
Jørn Nybo Tønder
2004:
Lars Clemmensen ***

Otterup
2011:
Dahl Hansen
2010:
Morten Taagaard
2009:
Michael Nielsen
2008:
Torben Johansen
2003:
Ingmar Madsen

Oure
2004:
Karin Lundgaard ***

Outrup
2005:
Kurt H. Jensen

Pandrup
2004:
Flemming Fruensgaard
2003:
NIels Jørgen Jensen

Portugal
2011:
Connie Malek, Rego

Præstø
2008:
Karl-Peter Top ***
2006:
Henning Wendel ***
Per Frederiksen
Torben Sonne
2005:
Søren C. Sørensen
2004:
Lise Melbye ***
Svend Strandby Hansen
2002:
Kim Bentzen
Peter Bigum

Randers
2016:
Henrik
Østergaard Madsen ***
2015:
Sonny Madsen
2013:
Kenneth Kristensen
2010:
Karin Hansen
Ulrik Jørgensen ***
2009:
Carsten Walfrid
Jan Hartvig Nielsen ***
Ulrik Bo Rasmussen
2007:
Mads Clausen ***
2006:
Niels Erik Svendsen
Uffe Bek Pedersen ***
2005:
Claus Christiansen ***
Eva Holt ***
Frank: Madsen ***
Henrik Tanggaard
John Hornbech Christensen
Jon Prang ***
Lars Maaetoft ***
Mads Runberg
Mikael Nielsen
Niels Erik Svendsen
Peder Bak ***
Søren Haslev
2004:
Jan Rasmussen ***
2003:
Birgitte Lourenco
Henning Kragh Pedersen
Jan Rasmussen
Jørgen Hansen
Kamma Langberg
Lone Grøn
Orla Lorentsen
2002:
Frederik Ernst Rugaard
Ole Thomsen

Randers NV
2013:
Morten Honoré
2010:
Jan Lind
2009:
Jørgen Jespersen
2008:
Egon Brøndum

Randers NØ
2013:
Hans J Vestergaard

Randers SV
2011:
Sten Schou-Andersen ***

Ranum
2011:
Jacob G Knudsen "Livø II"
2005:
Jørn Bendixen

Redsted Mors
2007:
Per Skriver
2004:
Kirsten Lauridsen ***

Regstrup
2015:
Jeanette Strunch Nordahl

Ribe
2006:
Ove Gemmer
2005:
Johnny Jensen
2003:
Hanne Nielsen

Ringe
2016:
Claus Bo Jensen
Klaus Rasmussen
2014:
Heino Bertelsen
2007:
Charli Jensen
2006:
Karl Thygesen
2004:
Mads Chr. Madsen
2003:
Martin Hansen

Ringkøbing
2011:
Betina Østergaard Specht
2010:
Jesper Jørgensen
2007:
Hans Jørgen Flytkjær
Preben Iversen
Ruth & Fritz Skora
2002:
Mogens Grimstrup

Ringsted
2010:
Tommy Møller
2008:
Jon Bundesen
2007:
Jens Hoffmeyer
Per Flor
René Nielsen,
Søren Christensen ***
Willy Green
2006:
Johannes Johansen
2 005:
Johannes Johansen
2003:
Erik Feldager
Ole Gilså

Risskov
2016:
Jan Agerbo Thomsen
Jane Nutzhorn
2015:
John Kjær Nielsen
René Kvistgaard ***
2013:
Anette Skov Leth Nielsen
2009:
Malthe Karlsson ***
Ole Nygaard
2008:
Anette Peen
Gregers Pedersen
Malthe Karlsson
2007:
Johnny Willum Rasmussen
Lars-Ole Vestergaard
Kaj Nicolaisen
Peter Busch
2006:
Anne Trudsø Knudsen
2005:
Bettina Tikøb
Christian Jacobsen
Hans Erik Sørensen ***
Kirsten Christiansen
Tom Gravesen
2004:
Hans Erik Sørensen
O.S.Andersen
2003:

Bettina Steffensen
Hans Christian Minke
Lis Vinther

Roskilde
2017:
Kim Michael Mortensen
2016:
Peder Wiese
2012:
Erik Lyby
Helle Borchersen
2011:
Ulla Skovdal Christiansen
2010:
Connie Andresen, Roskilde ***
2009:
Benedikte C Drewsen
Connie Andresen
Susanne Benjamin
Svend-Aage Vegeberg
2008:
Bernhard Nielsen
Birgitte Sandvik
David Neville
Gitte Rønholt
Ida Larsen
Jens Rønholt ***
Karen Bendixen ***
Kim Fasting
Lasse Blankenstejner Pettersson
Mikael Johansen ***
Peter Uldal
Susan Albinussen ***
2007:
Belinda Bell,
Bente Fausborg
Claus Holmbo
Ivan Kristensen
Johannes Bredal
Maj-Britt Hammargren Holmbo, Himmelev
Peder Wiese ***
René Stuhr
2006:
Birgitte Ettrup ***
Hanne W Sørensen
Henrik Christiansen
Jens Villumsen
Kim Brejndal, Store Valby
Lars Hansen ***
Nicklas Jensen ***
Merete Lykke Nielsen
Mona Fugloy
Peder Wiese
2005:
Joe Petersen
Maibritt Hein
Peder Wiese
Roar Prip
Steen Gravesen
Svend Gyldenkærne ***
Thomas Kvist
2004:
Anton Englert
Bo Knudsen
Erik Rasmussen
Lars Chr. Bech
Lars Nowack ***
Michael Mikkelsen
Troels E.Nielsen
Ulla Werk
2003:
Jens Juhl, Veddelev
Lars Hansen
Morten Jakobsen
2002:
Jesper Kramp Amholt
Vibeke Heide

Roslev
2008:
Jens Haugaard Pedersen
Lilly Christensen
Tina Hartmeyer Durup
2003:
Mark Wirenfeldt

Rudkøbing
2010:
Torben Tranberg ***
2008:
Bjarne Petersen
Jesper Juel Jensen
2007:
Jesper Juel Jensen ***
Jørn Jeppesen
Svend-Erik Reher ***
2006:
Jan Vædele
Poul: Hansen ***
2004:
Jan Rohmann
2002:
Claus Pedersen

Ruds Vedby
2016
Jackie Agertoft, Reerslev
2003:
Jesper Boesen

Rungsted Kyst
2013:
Preben Duus Jørgensen
2008:
Preben H. Blankensteiner ***
Thyge Rosenbeck
2005:
Frans Landert
Kaj Helweg-Jørgensen ***
2004:
Anders Møller Rasmussen

Ry
2011:
Claus Rathje
2007:
Henry Thomsen
Michael Larsen
2006:
Christian Isager Sørense
2003:
Bertel Andreas Johansson
2002:
Jens Kofod

Rynkeby
2007:
Leif Bech

Ryomgård
2006:
Mona Kjeldsen

Ryslinge
2010:
Christian Bønløkke
2003:
Niels Jørgensen

Rødby
2013:
Teddy Løvenfred, Rødbyhavn ***
2009:
Erik Sommer
2006:
Allan Hansen

Rødding
2007:
Boje Pedersen
2003:
Karen Berggren

Rødekro
2013:
Lars Høi
2008:
Egon Madsen ***
2007:
Erik Eichen
Gert Daum
Lone Dietz ***
2006:
Anders Sørensen
Inge Sørensen
Kenneth Bo Hansen ***
Marianne Lei-Fischer
2004:
Poul Fischer ***

Rødkærsbro
2006:
Thomas Peter Sørensen

Rødovre
2010:
Hans Rossing ***
2009:
Hans Rossing
2008:
Ralph Jensen
Vibeke Olsen Tynell
2005:
Dennis Schmidt
Per Weiss-Poulsen
2004:
Bent Andersen
Kate M Jakobsen
2003:
Bent Rasmussen
Flemming Thygesen

Rødvig
2009:
Hans Pedersen
2008:
Hjalte Hjaltason ***
2004:
Ann Bagge

Rønde
2016:
Camilla Storm
2014:
Carina Campen

Rønne
2017:
Aksel Sonne
2014:
Kjeld Jensen
2008:
Bonnie M. Holm
Jørgen Mandsberg
Poul Jensen
2007:
Kurt E. Jensen
2006:
Jan Christensen
2005:
Christian Mejlvang ***
Hans Ressel ***
Svend-Aage Thøgersen
2004:
Anders Funch Nielsen
Jørgen Johansen

Rønnede
2014:
Henrik
Lysholm ***
2008:
Søren Østerbro
2007:
Pia Rued Nielsen ***
2005:
Steen Jørgensen
2003:
Michael Bach Olsen

Rørvig
2006:
Carsten Leth Meilsøe

Sabro
2007:
Ivan Cramer, Mundelstrup
2005:
Rune Skov-Petersen
2004:
Preben Pedersen ***

Sakskøbing
2011:
Leif Johansen ***
2008:
Bent Jørgensen ***
Søren Brædder ***
2006:
Leif Henrik Bech Johansen
2003:
Kim Skourup
2002:
Bob Bostinius

Salten
2002:
Bjarne Kragh

Samsø
2008:
Frederik Svenningsen
2006:
Peter Lund
2005:
Ole Andersen
Susanne Alexander

Sandved
2008:
Rikke Stenbøg ***
2005:
Michael Jakobsen

Sdr.Felding
2004:
Lars Pedersen

Sdr.Omme
2013:
Lukas Pedersen
Kim Gomez ***

Seden
2002:
Peter Mikkelsen

Silkeborg
2016:
Lars
Graversen ***
2015:
Joan Mogensen
2014:
Christophe Cardon ***
2013:
Frithiof Qvistgaard
2012:
Freddy Dencker
Peter Brøndum Nielsen
2011:
Lars Boll
2009:
Kjeld Kromand ***
Pil Lesak
2008:
Kjeld Kromand ***
Leif Dall
2007:
Bjarne K. Jensen
Kjeld Kromand ***
Maria Brinck Krog
Ole Gregersen ***
2006:
Erik Michael Sørensen
2005:
Allan Nygaard
Jan Michelsen ***
Maja Giver
Michael Hauge Sørensen
Poul Richard Kristensen
2004:
Gunvør Havbjørn ***
Ove Jelling
2003:
Benny Borke
Lars Bomholt Vestergaard
Martin Sejberg Jensen
Poul Erik Jensen
Thomas Krogh Nielsen
2002:
Anders Nielsen
Hans Christensen

Sindal
2010:
Torben Jernov
2006:
Signe Rødkjær

Sjællands Odde
2010:
Michael Leutenberger ***

Sjølund
2010:
Niels Madsen ***

Skagen
2008:
Lars Vester ***
2007:
Rene Ludvigsen
2005:
Anette Fanøe
Jesper Ellegaard
2004:
Hans Steenberg
Vibeke Frank, ***
2003:
Per Faurholt Jensen

Skanderborg
2017:
Mads G. Nielsen
2014:
Morten Vegger
2009:
Jan Mathes ***
2008:
Arne Holm-Petersen ***
2007:
Michael Thomsen ***
2006:
Bent Møller
Ditte Sørensen
Henri Christiansen
Per B. Kristiansen
Per Thomsen
2005:
Astrid: Hilting ***
2004:
Henrik Stefansen
Mette Mejner
Tonny Jensen
2003:
Jesper Nordland
Poul Kirk Andersen
2002:
Søren Poulsen

Skibby Sjælland
2010:
Lissi Hjersted
2009:
Linda B. Hejnfelt ***
2008:
Gitte Sørensen
2005:
Lissi Hjersted ***
Søren Ibsen ***
2003:
Peter Morsing
2002:
Bende og Steen Pedersen, Sønderby

Skive
2016
Maria Højgaard
2008:
Luise Sohn Kæseler
2007:
Peder Kokholm
2006:
Marianne Dahl Jakobsen
2005:
Alice Høimark ***
Anna Margrethe Sørensen, Rønbjerg
Henning Andersen
2004:
Bert Ryan Christiansen
Henrik Nørgaard
Mogens Albæk ***
Rasmus Sloth Pedersen
2003:
Peter Bruhn

Skjern
2009:
Thora Juul Larsen ***
2007:
Johannes Damgaard Eskildsen
2006:
Johannes Damgaard ***
2004:
Kurt Christensen
Ulla Clausen
2003:
Margit Poulsen

Skodsborg
2009:
Per Andersen ***
2007:
Jørgen Meyer

Skovlunde
2012:
Henrik Larsen
2007:
Frank Sauffaus
2004:
Michael Fogh
2003:
Iver Thuesen
Jørgen Assens
2002:
Eigil Skytt
Henrik Strobel

Skt. Klemens
2005:
Anna-Grethe Andreasen

Skælskør
2017:
Bolette la Cour ***
2014:
Jørgen H. Jensen
2012:
Tomas Salmony
2010:
Fini Mandrup, MIKISOQ **
2009:
Fini Mandrup, MIKISOQ ***
Kurt Christiansen
2008:
Fini Mandrup, MIKISOQ ***
Peder Jan Larsen
2007:
Fini Mandrup, MIKISOQ ***
2006:
Vagn Laurfelt
2005:
Dorte Steffensen
Henrik Søgren ***
Poul Kristensen
Tormod Thirup
2004:
Henrik Søgren
2003:
Finn Møller Christensen
Niels Refsgaard
2002:
Viggo Kristensen

Skærbæk
2007:
Hans J. Hagensen

Skævinge
2013:
Rasmus Hansen
2008:
Jane Larsen ***
2007:
Tommy Bek

Skødstrup
2015:
Lene Stamp
2012:
Erik Ipsen
2011:
Thomas Skipper-Ulstrup
2009:
Hanne Kvist Nielsen ***
Per Ammitzbøll ***
2007:
Henrik Andersen
2006:
Søren Vonsild
2004:

Per Kristensen
2003:
Bendt L.Nissen
Christina Tousgaard
Hans Bøjesen
Jesper Voigt
2002:
Emil Holm

Skørping
2010:
Bjarne Gaardsholt
2007:
Gunnar Pedersen ***
2006:
Lars Boye Mortensen,
2003:
Karsten Thygesen
Sven Møller
2002:
Carsten Holck
Torben Bach Andersen

Skårup
2007:
Poul Erik Madsen

Slagelse
2013:
Bettina Thomsen
2012:
Christian Burchardt ***
Lone Burchardt ***
2011:
Kenneth Rasmussen ***
2010:
Bente Nyland
Jacob Hansen
Rasmus Hansen ***
2009:
Martin Nordly
2007:
Anne Jensen
Knud Erik Andersen ***
Steffen Askou Nissen
2006:
Dorthe Marie Hansen
Lillian Koch
2004:
Claus Koch ***
John Jensen
Knud "Agersø" Rasmussen ***
Mogens Knudsen
2003:
Lars Biering-Sørensen
2002:
Flemming Pedersen
Martin Kidholm

Slangerup
2013:
Christian Betak
2010:
Bo Grunnet-Nielsen
2008:
Peter Gjedde
2006:
Carsten Lauge Pedersen
2004:
Annelise Dittmer

Smørum
2013:
Peter Sejr
2009:
Kai Aabrandt
2008:
Jens Geertsen ***
Michele Pedersen
2007:
Carsten Svendsen ***
Bjarnø Christensen
2003:
Henrik Hansen ***
Jørn Gringer
Morten Løgager
Thomas Lund Pedersen
2002:
Jørgen Winther

Snedsted
2007:
Klaus Andersen ***

Snekkersten
2009:
Carsten Gregersen
2008:
André Stokholm
2007:
Malene Gude
2005:
Jakob Vinding ***
2003:
Geert Langstrup Rasmussen
Lars Walter
Paul Sanko

Snertinge
2003:
Søren Nexø

Solbjerg
2008:
Mona Sørensen
2004:
Marni Jacob Holm

Solrød
2006:
Steen Nielsen
2005:
Lars Alstrup ***

Solrød Strand
2015:
Erik Christiansen
2014:
Torben Hedemann Pedersen
2008:
Jens Rasmussen
2007:
Preben R. Kristensen
Raymond Florentz
2003:

Anders C. Holmen
Ole Rechnagel

Sommersted
2004:
Astrid Andersen
Keld Hansen

Sorø
2002:
Michael van Wonterghem

Spjald
2008:
Solveig Helles Eriksen

Sporup
2014:
Lars Hvedegaard ***
2008:
Tonny Andersen ***
2003:
Johannes Lassen

Spøttrup
2010:
Pia D Rasmussen, Balling
2008:
Hans J. Thomsen, Lihme
Torben Hammer ***
2007:
Benny Andersen
Claus Falkenberg
2005:
Henrik: Rasmussen ***
Morten Rybak, Vejby
2004:
Børge Skov
Hans Ingvard Andersen, Krejbjerg

Stege
2014:
Ester Petersen
2010:
Carsten Jensen
Mogens Dahl Hansen
2007:
Stig Andersen

Stenderup
2006:
Birthe Kloster ***
2005:
Peer Bybjerg ***

Stenlille
2014:
Jette Stein (Skælskør Sejlklub)
2006:
Martin Høj Dahl
2005:
Hans Ingersen
2003:
Jan Bengtsson

Stenløse
2015:
Flemming Orlung
2010:
Carl-Erik Norman
2009:
Niels Peter Dahl
2003:
Kirsten Lethmar
Jesper Kastrup
Ole B. Schrøder

Stenstrup
2008:
Karsten Winther Hansen
2005:
Leo Hansen
2004:
Niels Møller

Stensved
2005:
Niels Christensen ***
Ole Grønvold

Stoholm
2017:
Jesper Vesterby

Storbritanien
2010:
Søren Olsson, Croydon ***
2006:
Thomas Kristensen, London

Store Fuglede
2011:
Jørgen Starup

Store Heddinge
2015:
Flemming Elmbjerg, Arnøje
2008:
Jørgen Windfeldt
2006:
Jesper Thrane Christiansen
Alan Christiansen, ***
2003:
Carsten Oluf Jensen
Helle Jensen
2002:
Dan Lagerstorf

Store Merløse
2008:
Jesper Ankersen
2005:
Thomas D. Laursen
2003:
Vivi Kjær

Storvorde
2016:
Peter Thygesen ***

2015:
Phillip Lundager Hansen
2012:
Peter Thygesen ***
2010:
Peter Thygesen ***
2008:
Claus Jørn Jensen, Mou ***
2007:
John Holm
Lise Lotte Sommer Christensen
2006:
Bettina Larsen
Hugo Mortensen ***
Jan Strøyer Sørensen
2005:
Peter Thygesen ***
2004:
Ove Brandt, Egense

Stouby
2006:
Sven Bohl

Strandby
2007:
Ole Conradsen
Ole Martin Nielsen ***
2005:
Ole Martin Nielsen

Struer
2011:
Erling Jensen
Jakob Høeg ***
Lasse Bang Mikkelsen
Ole Gamskjær
2010:
Knud-Erik Jensen
2008:
Ejvind Mikkelsen
2005:
Henning Dahlgaard ***
Kelvin Nygaard, Humlum
Kim Smed
Michael Eliasen ***
Ole Agergaard Olsen
2004:
Kurt Frøsig
Michael Eliasen ***
Ole Georg Jensen, Venø
2003:
Kirsten Krogh
Steen Wagner
2002:
Henning Dahlgaard
Jens Chr. Rebbe

Strøby
2003:
Ida Bruun

Stubbekøbing
2009:
Kenwin Schmidt

Støvring
2017:
Michael Rønn Hovgaard
2010:
Henrik Zimmermann
2008:
Gert Falkenstrø
2003:
Bjarne Johansen
Henrik Fredsgaard

Sunds
2015:
Niels Kamp
2012:
Jens-Erik Dall
2011:
Søren Michelsen
Torben Fly Christensen
2010:
Søren Michelsen
2005:
Anders Sand
2004:
Kurt Nielsen ***
2003:
Jens Christian Noes

Svaneke
2010:
Sebastian Kjelstrup
2006:
Hans Bech
2005:
Carsten Schou ***

Svebølle
2004:
Kim Larsen

Svendborg
2017:
Erik pryds
2016:
Mads
Mellin ***
Rene Strange ***
2015:
Frode H Pilegaard, Thurø
2014:
Jan Wiingreen
Finn Simonsen
2013:
Daniel Purup-Nielsen ***
Jes Barkler
Nicolaj Bach
2012:
Frank Larsen
Jan Harder ***
Poul Ejnar Pedersen
Steen Riewe Henriksen ***
Wolfgang Böhme
2011:
Frode Hainer Pilegaard, Thurø
Jesper Hertz
2010:
Benjamin Engel ***
Connie Grethe Albrektsen
Frode H Pilegaard, Thurø
Hanne Moritzen
Jesper Albrektsen
Johan Samuelsen
2009:
Benjamin Engel
Brian Vegeberg
Finn Christensen, Troense ***
Frode Hainer Pilegaard, Thurø
Jens Poulsen
2008:
Charlotte Bogh
Iver Midtiby
Klaus Christensen
Levi Jensen
Steffen Jakobsen
2007:
Bolette la Cour ***
Erik Lundbye-Nielsen
Jesper Hansen ***
John Andersen
John Egholm
John Petersen
Poul Flindt ***
Steen Riewe Henriksen ***
Stina Andersen ***
Sven Petersen ***
2006:
Flemming Malling
Jan Jørgensen
Klaus Mortensen ***
Michael Meyn ***
Ole Lönqvist
Steen Riewe Henriksen ***
Thilde Larsen ***
Thomas Birkholm Andersen
Torben Bomholt Nielsen
2005:
Annemette Muhl ***
Else Aldahl Nissen
Erik Rindorf, Taasinge
Georg Guldberg Jensen
Jens Boysen
Lars: Helleberg ***
Preben Kjærsgaard-Rasmussen ***
Søren Nissen
2004:
Carl Sørensen
Finn og Birthe Simonsen
Hanne Brøndum (Sirius)
Jacob G Knudsen, ***
Kirsten Bjerrum
Michael Petersen ***
Steen Riewe Henriksen ***
Uffe Lindhard ***
2003:
Inge-Jytte O. Schack
Joachim Møller
Klaus Bagge
Leif H. Alken
Søren Pedersen
Søren Rousing
Thomas Clausen
Thomas Freiesleben
2002:
Ais Christian Michelsen
Ebbe Vej
Kristian Laursen Vig
Tommy Hammer

Svenstrup
2006:
Leif Christiansen
2005:
Erik Purkær
2003:
Roland Pedersen

Sverige
2014:
Henning Dahl, Solna
2013:
Filip Schiött, Helsingborg
2012:
Bo Kogerfelt, Kalmar
Bob Jensen, Kristianstad
2009:
Ove Dyvad Jørgensen, Ljungbyhed ***
2008:
Boje Wollin, Malmö
2007:
Sören Björkerud, Sävedalen
Tommy Hansen, Kullavik
2006:
Per Brandenborg, Helsingborg ***
2005:
Britt Steiner, Billdal
2002:
Bengt Palm, Stockholm
Bob Jensen, Kristianstad

Svinninge
2008:
Palle Kryger

Sydals
2012:
Palle Maaløe
2008:
Helmuth Berg
Stephan Valkær
2003:
Karsten Bindesbøl

Sæby J
2015:
Brian H Hansen
2009:
Jeanette Mørk
Kaj Vang Hansen
2008:
Mogens Termansen ***
2006:
Jørgen Simonsen ***
Nicolai Brohus
Poul Pedersen ***
2005:
Alfred Hvitved
Henrik Kristensen
Jørgen Simonsen ***
2004:
Jens Pristed
Jørgen Simonsen
Tommy Jørgensen
Uffe Toft
2003:
Flemming Sten
Mogens Termansen

Søborg
2017:
Michael Hansen
2014:
Brian Hatting
2011:
Henrik Ildor
2010:
Anton Minchev ***
Gunner Juul-Nyholm
Tom Bøjland
2009:
Anton Minchev
2006:
Sten Glottrup
Peter Reinø
2005:
Camilla G. Pedersen
2004:

Just Olesen ***

Morten Løgstrup
Niels-Jørgen Pliniussen

Søby
2002:
Peter Pedersen

Søllerød
2013:
Henrik Munck ***
2003:

Susanne Friis Pedersen

Søllested
2008:
Christine Jakobsen

Sønderborg
2016:
Ken Mathiasen
2015:
Dennis Giebel
2012:
Bent Johannsen ***
Karin Myrthue
Nicolai Wollesen ***
Sean Leon Rumley ***
2011:
John Rohde Jensen
2010:
Meta Koopmans
2009:
Søren Meder ***
2008:
Bent Johannsen
Jan Ringholm
2007:
Glenn C. Bonde
Svend-Aage Beck
2006:
Claus Ladelund Jensen ***
Jens Christian Pedersen
Michael Hampen
Torben Andersen
2005:
Casper Wedell-Wedellsborg ***
Kim Hansen
Lone Brodersen ***
2004:
Else Andersen ***
Poul Erik Hansen
2003:
Anders Christensen
Kurt Petersen
Niels Chr. Theisen
Torben Pabst Jørgensen

Søndersø
2008:
Bent D. Nielsen
Mariane Hemmer Kristiansen
2007:
Per Bache
2003:
Peter M. Hansen

Sørvad
2005:
Erik Hansen

Tarm
2011:
Erik Kjær Petersen
2009:
Roy Ostler ***
2007:
Charlotte Pil Pedersen
Jens Kr. Ladefoged
Kirsten Aagaard Mikkelsen
2004:
Kim Juhler

Taulov
2002:
Morten Braae Nielsen

Terndrup
2015:
Helge Larsen

Terslev
2013:
Brian Bo Hansen

Them
2014:
Per Lassen
2003:
Søren von Mehren

Thisted
2016:
Ib Rønn Pedersen
2015:
Anne-Mette Holm
2010:
Ronnie Nielsen ***
2008:
Kenneth K. Christensen
2007:
Leif Pedersen
2006:
Brian Kieslich
2005:
Claus Førby
Margit Kahr ***
Povl Gade
2004:
Annette Ebling
Marie E Gade ***
2003:
Jens Mølgaard
Poul Hyldig
2002:
Arne Bruhn
Claudia Werner

Thorsminde
2013:
Svend Åge Jensen ***
2012:
Svend Åge Jensen ***
2011:
Svend Åge Jensen ***
2010:
Svend Åge Jensen ***
2009:
Svend Åge Jensen ***
2008:
Svend Åge Jensen ***
2007
Ole Steen Jensen ***

Thyborøn
2012:
Kasper Byskov
2008:
Tonny Kristensen
2006
Henrik Schmidt
2002:
Andreas Bang-Larsen

Thyholm
2013:
Hugo Fiedler Vestergaard
Mogens Korsgaard, Hvidbjerg
2008:
Sigrid Tarp
2007:
Lasse Falsig Laurberg
2004:
Mads Egebjerg Olesen
2003:
Søren Nørskov

Tikøb
2003:
Esben Munch-Petersen

Tilst
2010:
Esben Harder
2008:
Mogens Kimolo ***
2007:
Claus Michael Jensen ***
2006:
Claus M. Jensen
Jette Sørensen
2004:
Tommy Poulsen
2003:
Tine Poulsen
Tommy Poulsen

Tinglev
2007:
Johannes Juhl

Tisrup
2003:
Jørgen Mikkelsen

Tisvildeleje
2007:
Sebastian Lehn Schiøler ***
2005:
Anni Chirholm

Tjele
2016:
Ole Wang Lønbæk ***
Poul Erik Berg
2015:
Henrik Nemborg
2014:
Erling Rask
Per Petersen
2007:
Erik Kristensen
Jørgen Fogh Jensen

Tjæreborg
2008:
Ole Madsen ***
2005:
Lars Nielsen

Tommerup
2016:
Lars Mosberg ***
2015:
Jakob Norlin ***
2011:
Martin Grubach Christensen
2009:
Kent Meistrup Hansen
2004:
Bjarne Madsen
Erik Holm

Toreby L
2014:
Thue S. Petersen ***
2013:
Michael
Nielsen ***
2004:
Jan Jørgensen

Tórshavn (Færøerne)
2003:
Magnus Bjarnason

Tranbjerg J
2016:
Preben Vinter
2014:
Lotte Blom Hansen
2009:
Anja Aakjær
2005:
Conni Halle
Jørgen Halle ***
Kurt Laugesen ***
2004:
Gorm Rasmussen

Tranekær
2008:
Jørgen Rosenfeldt,Tullebølle
2006:
Birthe Lauritzen
2005:
Eva Nielsen

2004:
Jette Jespersen

Trige
2009:
Henrik Mortensen
2012:
Henrik Mortensen

Tune
2014:
Hugo Keil Jensen
2004:
Hans Søtorp

Tyskland
2012:
Thue Thuesen, Norderstedt
2009:
Kurt N. Jörgensen, Flensborg
Yngwie Stenkat, Flensburg
2006:
Christian Mikkelsen, Detmold
Peter Heise, Sprockhövel i Nordrhein Westfahlen

2005:
Bjørn Egeskjold, Ladelund
2003:
Eva Rauls, Bad Lippspringe
2002:
Leif Jessen, Flensborg

Tølløse
2011:
Jan Elvekjær
2007:
Anders Brandenborg
Morten Clausen ***
Per Brandt ***

Tønder
2013:
Claus Olling
2006:
Christoph List Petersen

Tørring
2013:
Ulla Kristensen

Tårs
2017:
Søren Vanggaard Jensen
2014:
Henrik Thøgersen

Taastrup
2015:
Edna Møller Kaspersen
2013:
Rene Arnt
2012:
Franck Fogh-Dahl
2010:
Lennart Overgaard Andersen
2008:
Palle Storinggaard
2007:
Elinor Bertelsen ***
Henrik Kristensen ***
Lennart Andersen
Mogens Berthelsen
Tommy Mortensen
2006:
Finn Engelbreth
Henrik Kristensen
Lars Damkjær Olesen
Preben Jensen
Tommy Mortensen
Vibeke Lange
2005:
Henrik Jensen
Jan Mogensen
2004:
Holger Hansen ***
Preben Jensen ***
Thomas Thomsen ***
2003:
Bent Hasselflug
Bjarne Nielsen
Erik Ingemann Sørensen
2002:
Birthe Larsen

Ubby
2016:
Kåre-Emil Hansen

Uldum
2009:
John: Domino ***

Ulfborg
2014:
Svend Åge Jensen, Thorsminde ***
2007:
Svend Åge Jensen, Thorsminde ***

Ullerslev
2007:
Flemming Birch, Hannesborg ***
Hans Johansen
2005:
Svend Mørk ***
2003:
Poul Erik Kølle

Ulstrup J
2015:
Børge Rosenberg ***
2010:
Richard Vad Koch ***
2008:
Søren Kaae-Sørensen, Vellev

Upernavik, Grønland
2006:
Jens Hansen

Vadum
2003:
Jørgen Juul Simonsen

Valby
2015:
Diego Børresen Lladó ***
2013:
Palle Dahl ***
2012:
Hans Henning Hansen ***
2011:
Martin Leopold
Stella Randal
2010:
Benny Stougaard Hansen
Lis Goul
2009:
Jørgen Høyer
Kristian Johnsen
Peter á Rógvu ***
2008:
Morten Hedegaard
2006:
Dino Fabrin ***
Lene S. Nicolaisen ***
Stig Pedersen ***
2005:
Linette Waterval Vallesholm
Poul Duckert
2004:
Carl Ludvigsen
Ninette Lindeberg
2003:
Preben Mandrup
Sten Andersen
2002:
Carlo Erik Pedersen

Vallensbæk
2013:
Finn Kagstrup
2010:
Fin Jacobsen
2008:
Bo Fredskov ***
Carl Dragert ***
Jan Nielsen
2007:
Preben Thuesen
2006:
Eigil Vendel Nielsen ***
2002:
Johnny Steinmetz

Vallensbæk Strand
2015:
Søren Søgaard
2012:
Ulrik Petersen
2009:
Susanne Nicolaisen & Finn Rasmussen
2007:
Bjarne Schreiber Rasmussen
Inger Sckaletz

Vandel
2008:
Ina West Larsen ***
2006:
Dan Kenneth Foss

Vanløse
2015:
Stig Bang
2011:
Jørgen Asmussen
Kirsten Pedersen
2008:
Mathias Barfod
Peter E. Stick
2007:
Grylle Carstensen ***
Jørn Bo Nørrekjær
Mikkel Sørensen
Pia Åbo Østergaard
2006:
Jette Christensen
2005:
Torben Jørgensen
2004:
Heidi Rokkedahl
2003:
Jonna Rasmussen
Kim Bøge Jørgensen
Pia Åbo Østergaard
2002:
Søs Petersen

Varde
2017:
Morten Tauchi
2016:
Lars Bruun Nielsen
2012:
Harry Olaf Pedersen
2008:
Ulrik Clausen
2007:
Birgit Emborg ***
2006:
Brian Busch
Dennis Barth
Max R. Lund ***
2005:
Ina Hjort Knudsen
2003:
Carsten Petersen

Vedbæk
2016:
Morten Metellus
2011:
Børge Rømhild
2010:
Anneke Søe
2008:
Peter Ildal ***
2007:
Charlotte Munk Ejlersen
Frederik Topsøe
Hanne Baastrup ***
Henning Munk Ejlersen
2004:
Carsten Bertram
Carsten Overland
Jette Blichfeldt ***
2003:
Henrik Lind
Jan Overgaard
Lars Barlebo
Nicolas Rechnitzer
P.F.Christensen

Veddelev
2002:
Jens Juhl

Vejby
2008:
Peter Kjærsgaard Sørensen ***
2006:
Heidi Jensen
2005:
Kennet Pedersen

Vejen
2010:
Eigil Sørensen
2008:
Eva Kolling Hansen
2007:
Niels Meng
2006:
Hans Chr. Boysen
Jan Rasmussen ***
Troels Jørgensen
2005:
Erling B. Kjeldsen
2004:
Filip Bak
2003:
Jan Rasmussen
Peter Bülov
2002:
Søren Wamsler

Vejle
2017:
Jørgen Roost List
2014:
Berith Klug ***
Mark Josef Vegh
2012:
Henrik Markussen
2011:
Anders Rosenkilde
Hanne Aasted Hulegaard
2010:
Lars Bohl ***
Rasmus Knudsen ***
2009:
Henrik Nielsen ***
Niels Kobberø ***
2008:
Eric Østergaard
Niels Erik Mortensen
Ulla Christensen
2007:
Ejler Madsen
Laila Johansen
Pia Gemmer
2006:
Bernd: Kienzler ***
Jesper Nørbo
Torben N.***
2005:
Brian Ildved
Christian Thimsen ***
Erik Jakobsen
Kim Palle ***
Puk Spencer
Søren Fenger ***
2004:
Birgitte Clemmensen
Claus Jensen ***
Finn Kramer ***
Torben Bjørumslet-Andersen ***
2003:
Ole E. Mikkelsen
2002:
Claus Petersen
Jens Poulsen
Kim Tage Palle

Vejle Øst
2017:
David Frankfurth
2008:
Ulrike Kienzler
2007:
Anne Grete Knudsen ***
Jan Knudsen ***

Vejstrup
2015:
Asbjørn Andreasen
2014:
Milo M. Schulz

Veksø
2008:
Jens Vagn Nielsen ***
Mona Trolle Nielsen
2006:
Anders Olsen ***
2006:
Anders Olsen ***

Vemb
2014:
Axel Lundgaard Madsen

Vemmelev
2004:
Leif Paaske
2003:
Allan R. Pedersen

Vestbjerg
2007:
Eva Christiansen

Vester Skjerninge
2015:
Live Skat Nielsen
2012:
Louise Rosenbæk
2007:
Karin Edal
2004:

Keld Ejner Olsen

Vestervig
2011:
Henrik Gade

Viborg
2016:
Per Daniel Pedersen
2015:
Sebastian Westerhoff ***
Tom Lary Broch ***
2014:
Dorte Cederbek
Hans Gammelgaard ***
Søren Rask ***
2013:
Erik Nørgaard
2011:
Ejler Rechnagel ***
Helle Hove ***
Inger Würtz Iversen
Niels-Ove Jespersen
2009:
Helle Jørgensen
2008:
Derek Carlin
Erling Østergaard
Simon Nørgaard Hill
Søren Erik Petersen
2007:
Bent Møller Nielsen
Henrik Graversen
Henrik Skov
Kim Blom
Mark Trosdahl
Torben Skovsgaard
2006:
Brian Sørensen
2005:
A. Mikkelsen ***
2003:
Anders Kristensen
Bo Venø Axelsen
Jens Bork
Leif Sønderby
Peter Rønning-Bæk
2002:
Alfred Vester
Ole Nagel

Viby Jylland
2014:
Niels H Veirup
2011:
Gert Vilhelmsen
2010:
Flemming Lundberg
2005:
Søren Neigaard ***
2004:
Jette Hamborg Christiansen
Steen Kristensen ***
2003:
Kirsten Bjørnkjær
2002:
Sonny Jensen

Viby Sjælland
2009:
Søren Lund ***
2008:
Søren Lund ***
2007:
Brian Sundbeg
2004:
Henning Jensen ***
2002:
Henning Jensen

Videbæk
2015:
Bent
Munksgaard ***
Preben Gramhart
2011:
Henning Andersen ***
Preben Gramhart ***
2010:
Henning Andersen ***

Vig
2017:
Rupert Strauss
2012:
Christina Knebelau Hansen
2004:
Birgit Kløve

Vildbjerg
2015:
Jesper Kynde Møller
2009:
Kurt Kristensen
2005:
Ingrid Kobberø

Vinderup
2003:
Jørgen Nygaard
2002:
Ole Damgård

Vipperød
2016:
Kasper Krarup-Christensen
2013:
Per Andersen
2011:
Berit Rødvig
2009:
Tony Jensen
2007:
Frank Friis ***
2006
Anders Kornbech
2005:
Per Andersen

Virum
2013:
Morten Martens
2012:
John Bjødstrup ***
2009:
Nicolai Kofod Larsen
2006:
Steven Svarrer
2004:
Annette Hasselbrinck
Helle Bach Jeppesen
Kristine Stenstrøm ***
Leo Gervig ***
2003:
Niels Hansen
Sven Jon Jonsen
2002:
Bjarne Riis
Søren Løth

Vissenbjerg
2006:
Gudmund Vejsgaard Laursen ***
Per E. Lauritsen
2002:
Søren Larsen

Viuf
2011:
Tim Larsen ***
2010:
Tim Larsen
2009:
Torben Jensen
2007:
Yvonne Jensen (Hønen) ***

Vodskov
2008:
Karsten Andersen
2007:
Kim Erik Ammonsen
2005:
Ehm Ehmsen ***
Tommy Sørensen, V.Hassing
2003:
Rolan Nielsen

Vojens
2012:
Michael Pedersen
2009:
Alice Fløjstrup
Henrik Valeur ***
Jan Højen
2008:
Linda Axelsen
Thomas Axelsen
2007:
Knud Erik Jørgensen
2004:
Brian Jacobsen
2003:
Kirsten F.Hansen

Vordingborg
2017:
Kurt Dion Jensen
Hans Fromberg Schmidt
Hans Jørgen Rasmussen
2015:
Per Lorenz Hinrichsen
2012:
Lene Olsen ***
Thomas Bertelsen
2010:
H C Horn
2007:
Max Nielsen
Otto Viborg
2006:
Birthe Andreasen
Claus Nielsen
Gunnar Jeppe ***
Hans Ole Kjærulff
Pia Rued Nielsen ***
2005:
Hans-Christian Falch Horn
Klaus Nielsen
Pia Nielsen ***
2004:
Lilli og Carsten Egdal
Lars Holst
2002:
Christian Bruun

Vrå
2007:
Jesper Køhler
2004:
Leo Rasmussen

Væggerløse
2010:
Danny Bidstrup
2009:
Henning Buxbom
René Wulff, Hasselø

Værløse
2014:
Katja Røpke ***
2010:
Nikolaj Schultz
2008:
Ole Frost, Hareskovby
2007:
Henrik Lundqvist, Hareskovby
2006:
Carsten Schmidt
Erik A. Møller ***
Jesper Elkjær
Ken Jarlfort,
2005:
Anna Rosenbeck, Hareskovby
Leon Houlby
Peter Holt ***
2004:
Lars Jokumsen
Niels Gjeding Olsen
2003:
Benny G. Sørensen
Kurt Petersen

Västerås / Sverige
2005:
Hans-Jürgen Hörnicke

Västra Frölunda / Sverige
2005:
Ingmar Hesslefors

Ystad / Sverige
2002:
Svend Aa. Andersen

Ærøskøbing
2008:
Jens Groth-Lauritsen
Vibeke Groth-Lauritsen
2006:
Carsten Holm
Martin Ibsen ***
2004:
Thomas Madsen

Øer Havn
2002:
Orla Poulsen, KISSERMUS

Ølgod
2008:
Dennis Hounsgaard
Jakob Jensen
2005:
Bjarne Mejsedal
2003:
Michael Haugaard

Ølsted
2008:
Per Svendsen
2006:
Thomas Jaobsen ***
2004:
Caroline Palbo

Ølstykke
2017:
Christian Jakobsen ***
2009:
Hans Rønne Gilbro ***
Per Karsten Nielsen
2008:
Jakob Ilsted Bech
Martin Ferrini-Lundbye
Pia Lüchau Pedersen ***
Teddy Pedersen ***
2006:
Peer Jørgensen ***
2004:
Axel Rasmussen
Marianne Davidsen
Simone Kvist-Andersen
2003:
Henning Sanderhoff
Jørgen Hansen
Morten Jeppesen
2002:
Lars Peter Jensen

Ørbæk
2012:
Joakim Bull
2008:
Kim Christensen

Ørsted
2016:
Jørn H. Skjøtt

Østbirk
2017:
Leif Vissing Frost
2003:
Jan Skat Riishøj

Øster Assels
2009:
Dennis Dalgaard Laursen

Østermarie
2017:
Dan Roy Andersen

Østervrå
2005:
René Hasselgren

Aabenraa
2013:
Mette Jessen
Roland Johannsen
2009:
Peter Andreassen
2008:
Anna Margrethe Jensen
Elin Høj
Jens Ole Schjøtt
Karsten Jessen
Skarpi Sigurdsson
2007:
Karsten Jessen
Tonny Rabøl Jørgensen
2006:
Ingrid Boström
Leo Lorenzen
2005:
Hans Schmidt, Varnæs ***
John Matthiesen
2004:
Leif Davidsen
Maibritt Melbye
2003:

Bent Thestrup, Lundtoft
Rikke Pultz Christiansen

Aabybro
2011:
Rene' Klitgaard Frederiksen, Gjøl
2004:
Frank Hejselbæk ***
2003:
Frank Hejselbæk

Åbyhøj
2011:
Thore Bay
2009:
Allan Joensen ***
Jesper Bjerg
2008:
Jørn Nielsen ***
Mogens Eduard Jensen
Ole Hald
2005:
Kevin Rasmussen
Mette Veileborg
2004:
Tobias Holm Andersen
2003:
Regnar Kjær
Søren Hansen

Åkirkeby
2008:
Hans Pedersen
2004:
Jan Jørgensen

Aalborg
2017:
Annelise Thierry Sillemann
Sten Sillemann
2015:
Bo Møller Jensen
Emil Kusk
Line Gildsig
2014:
Rune Gyntzel
2013:
Janne Levisen ***
2012:
Bjarki Dam Jacobsen
Kim Nielsen
Kristian Fristrup Bach
2010:
Claus Christiansen
Esben Munk Sørensen
2009:
Trygvge Johansen
2008:
Thomas Aagaard Dyrehauge
2007:
Anders Poulsen
Lasse Sloth Andersen
2006:
Anja Lynge Severinsen
John Gade
Lindhardt Viese Christensen
Max Jensen
Povl Wendt Jensen
2005:
Hans Møller
Helen Westen-Jensen
Helle Mørkholt
John Gade
2004:
Henrik Knudsen ***
Lene Christensen
MIchael Erfurth
2003:
Benny Dittmer
Bjørn Hansen
Jan Kondrup
John Gade
Kjeld Jensen
Mogens Brouw Jørgensen
Poul Andersen
2002:
Bo Sørensen
Jens Jakobsen
Peter Fly
Ulrik Jessen Sørensen

Aalborg SV
2011:
Jesper Nielsen
2004:
Irving Munch Nielsen

Aalborg SØ
2009:
Bent Bjerre
Gunnar Hjørringgaard
2006:
Arne L. Sabroe

Aalborg Ø
2010:
Tine Hermann Larsen
2006:
Jørn Jensen ***
2003:
Jørn Jensen
2002:
Lars Risager Jørgensen

Ålbæk
2012:
Søren Mølholt Kjellberg
2008:
Jørgen Schade
Niels-Jørn Lynnerup
Ole Simonsen
2007:
Kim Christiansen ***
Lars Nielsen
2005:
Bente Jørgensen
2003:
Jan Thomsen

Aalestrup
2016:
Sergije Rudan

Ålsgårde
2012:
Christina Ferdinand Pfeiffer
2011:
Morten Høst
2002:
Robin Kyhl

Århus C
2017:
Lui Bruggisser
2016:
Hans Diddi
Kåre Viemose
2015:
Jesper Breining
2014:
Allan Lauridsen
Anne Marie Dinesen
Peter Koss
Theis Chang Gielstrup
2012:
Preben
Hald ***
Tonny Rossau ***
2011:
Anne Marie Dinesen
Cecilie Grieg
Leonidas Enrique de la Rosa ***
2010:
Ian Jennings
Jim Thierry ***
Lone H ***
Peer Bech Hansen
2009:
Lars Petersen ***
Martin Lillie Gornitzka ***
Mathias Sinding
Niels Kristian Hansen Skovmand ***
2008:
Anne Marie Dinesen ***
Anders Bie Rosenstjerne ***
Henrik Linderberg
Lars Vinter-Jensen ***
Mads Rosenkrands Olsen
2007:
Anders Østergaard
Christian Dalby
Jesper Petersen
Klaus Pedersen ***
Lissie Marie Schmidt
Nanna Kreutzfeldt ***
Torben Barlebo
2006:
Hans Henrik Juhl
René van Wonterghem, Århus ***
2005:
Christina Lykke
Peter N. Jørgensen ***
2004:
Bent Guldbjerg: Christensen ***
Jakob Hastrup Clausen
Jens Christian Fogtmann
Jesper Bo Jensen
Thomas Jacobsen
2003:
Brian Hansen
Jens Falck
Klaus Iwersen
Kristina Thomsen
Lise Bruun
Martin Breum Mikkelsen
Martin Jakobsen
Merete Philbert
Michael Schmidt
Oluf Knoll
Torben Mouritsen
2002:
Anne Gylling
Ellen Trudsø
Flemming D. Jensen
Hans Steenberg
Henrik D Nielsen
Ingemar Djurhuus
Jacob Jensen
Jens Strandbygaard
John Knudsen
Lars Michael Eriksen
Louise Svith
Rikke Ravn
Ulla Andresen

Århus N
2014:
Claus Pape
2013:
Claus Emmertsen
2011:
Kasper Andre Nissen ***
2010:
Anders Lindholm ***
2009:
Claus Bo Clausen ***
2007:
Carl Overgaard Sørensen
Claus Kirk
Kasper Ligaard ***
Per Nicolai Andersen
Poul Mousten Sørensen
2006:
Jakob Gadegaard ***
Sten Andersen ***
2005:
Sten Andersen
2003:
Casper Bach Andersen
Henning Maagaard
Klaus Nissen
Ole Lundskov

Århus V
2010:
Anders Jensen
2009:
Carsten Brage Michelsen ***
Steen Rokbøl ***
2008:
Steen Rokbøl
2005:
Bent Guldbjerg Christensen ***
2004:
Jan Buchholdt
Steen Nielsen ***
2002:
Birthe Bohsen

Årre
2008:
John Ormstrup
Jørgen B.Pedersen
2003:
Bjørn Paulsen

Årslev
2008:
Inger Malika Høm
2007:
Tony Wahl
2006:
Jim Elkjær Bebe
2004:
Henrik Jørgensen
2003:
Kim F. Damsgaard